Çin'in Henan eyaletine bağlı Nanyang kentinde, özel bir okul yurdunda meydana gelen yangında, anaokulu ve ilkokul öğrencilerinden oluşan öğrenci topluluğundan 13 kişi hayatını kaybetti. Yangının çıkış sebebi henüz belirlenememiş olup, yangında yaralanan 1 öğrenci ise hastanede tedavi altına alındı. Olayın meydana geldiği sırada odada bulunan 30 öğrenciden 16'sı güvenli bir şekilde tahliye edilebildi.

Yangının etkisi altında olan okul yurdunda kız öğrencilerin ikinci katta, erkek öğrencilerin ise üçüncü katta konakladığı belirtilirken, anaokulu öğrencilerinin ise yangından önce hafta sonu tatili için ailelerinin yanına gönderildiği öğrenildi. Olay sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında okul müdürü gözaltına alındı.

DSÖ Başkanı Ghebreyesus: 'Gazze bir ölüm bölgesi haline geldi' DSÖ Başkanı Ghebreyesus: 'Gazze bir ölüm bölgesi haline geldi'

Bu üzücü olay, bölgedeki yetkililerin dikkatli bir inceleme ve soruşturma sürecini başlatmalarına neden oldu. Yangının nedeni ve alınacak tedbirlerle ilgili daha fazla bilgi beklenirken, hayatını kaybeden öğrencilere başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz.

Kaynak: İHA