BM'den Uyarı: Gazze'de Nüfusun Dörtte Biri Kıtlığın Eşiğinde BM'den Uyarı: Gazze'de Nüfusun Dörtte Biri Kıtlığın Eşiğinde

Denizcilik Genel Müdürlüğü, Çin'in Şangay kentinde Marshall bayraklı Omega isimli geminin çatışma sonucunda battığını açıkladı. Geminin üçüncü kaptanıyla iletişim kurulduğu ve 16'sı Türk, toplam 21 denizcinin güvenli bir şekilde tahliye edildiği belirtildi.

Denizcilik Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada, "Marshall bayraklı OMEGA gemisi ile Şangay açıklarında MIRABELLA isimli gemi ile yaşanan çatışma sonucunda battığı bilgisi alınmıştır. Üçüncü kaptan ile iletişim kurularak, mürettebatın güvenli bir şekilde gemiden tahliye edildiği tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Türk Denizciler

Geminin batmasına sebep olan çatışmanın detaylarına dair henüz bilgi paylaşılmazken, Dışişleri kaynakları ve Çin yetkilileri arasında görüşmelerin başladığı aktarıldı. Can filikası ile gemiyi terk eden denizcilerin, çatışan gemi tarafından denizden alındığı belirtilerek kurtarıldığı bildirildi.

Türk Denizciler2

Olayın detaylarıyla ilgili soruşturmanın sürdüğü vurgulanırken, mürettebatın sağlık durumlarıyla ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bilgisi paylaşıldı.

Türk Denizciler3

Türk Denizciler4

Kaynak: Haber Merkezi