Özgür Özel, CHP Genel Başkanı, partinin önümüzdeki 4 yıllık süreçte oylarını yüzde 35’in üzerine çıkaracağını belirtti. Özel, “Dört yıl daha AKP iktidarına katlanmak istemeyen bütün seçmenin sandığa gelip muhalefet destek vermesi gerekiyor. Toparlanan bir muhalefet olacağız” dedi.

Gölge Kabine

Özel, partinin bu dönemde tek bir sözcüsü olmadığını, gölge kabinedeki bakanların tamamının kendi alanlarında birer sözcü olduğunu belirtti. Özel, “Yerel seçim ayağını parti yönetimi içinde idari kadrolarla yapacağız. İşin bu tarafı ise siyaseten çok önemli figürler yaratabilir” dedi.

Zafer Partisiyle Gizli Protokol

Özel, Zafer Partisiyle yapılan gizli protokolün bazı Kürt seçmenleri rahatsız ettiğini ve bunun kendilerine bir maliyet yüklediğini belirtti. Özel, “Diyarbakır’da, ‘Değişim olmazsa oy vermeyeceğiz, gizli protokole çok kızıyoruz’ diye bir sürü Kürt seçmen yüzüme söyledi” dedi.

Kayyuma Karşı

Özel, kayyum atamalarına karşı olduklarını belirtti. Özel, “AK Parti, siyasi etiği olmayan, sözüne en güvenilmeyecek, bugün böyle söyleyen yarın tam tersini yapan bir partidir. Yani CHP’ye kaybettirmek için ‘Her yerde aday çıkarılsın’ deyip kayyum atamama sözü verip, seçimin ertesi günü kayyum atar. AK Parti’ye aldanmamak lazım” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Antalya’da CHP Genel Başkanı Özgür Özel Antalya’da

Yerel Seçim

Özel, yerel seçimlerde mevcut belediye başkanlarının devam ettirilmesinin zorunlu olmadığını belirtti. Özel, “Seçildiği yerden geride olanları değişmek gerektiğini düşünüyorum. Geriye gidiyorsa değiştirmek lazım hatta birazcık da aday adaylarına bakıp anketten sonra birbirine yakın ve yüksek adayları da sandığa koyup örgütü ödüllendirmek lazım” dedi.

Kaynak: Kamer Durdu