Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda eyalet sistemi, özerklik ve federasyon gibi yönetim modellerinin serbestçe tartışılması gerektiğini söyleyen HÜDA PAR'lı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu eleştiren CHP'li Nail Kamacı, 'Bütçeyi savunmak Hizbullah’a mı kaldı?' dedi.

'Hizbullahla Kol Kola Girenlerden Vatanseverlik Dersi Almayız!'

Nail Kamacı, Irak'ın kuzeyinde 12 askerimizin şehit düşmesiyle ilgili olarak TBMM'deki partilerin ortak bildirgesine, ulusal yas ilan edilmesi ve soruların yanıtlanması şerhiyle imza atmayan CHP'yi hedef alan ve Genel Başkanı Özgür Özel'e hain diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de sert çıktı. Kamacı, 'Bahçeli, Grup Toplantısında, Genel Başkanımız Özgür Özel’i tehdit ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanını tehdit etmek kimsenin harcı değildir! CHP, otel lobilerinde, Sorosçuların güdümünde kurulan bir parti değildir! CHP, Cumhuriyeti kuran, savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir! Anayasa’nın ilk dört maddesini tartışmaya açan, Hizbullahçı HÜDA PAR ile kol kola giren hiçbir kimse bize vatanseverlik dersi veremez!' ifadelerini kullandı.

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı

CHP'li Nail Kamacı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın tamamı şöyle:

'Hizbullahla kol kola girenlerden vatanseverlik dersi almayız!. Yıllık bütçeyi Meclis’te savunmak için AKP’nin Meclise soktuğu Hizbullahçı HÜDA PAR’ın lideri Zekeriya Yapıcıoğlu’na söz verildi. O da aldı eline sazı Türkiye'nin üniter devlet yapısından girip, eyalet sisteminden çıktı! Bu bütçeyi savunacak Meclis’te milletvekili mi kalmadı? Bütçeyi savunmak Hizbullah’a mı kaldı? 'Eyalet sistemi, özerklik ve federasyon gibi yönetim modelleri serbestçe tartışılmalıdır' diyen ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ sözüne karşı çıkan bu kafayı Meclis’e soktuğunuz için utanmıyor musunuz? Sizin nereniz milliyetçi? Bahçeli, Grup Toplantısında, Genel Başkanımız Özgür Özel’i tehdit ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanını tehdit etmek kimsenin harcı değildir! CHP, otel lobilerinde, Sorosçuların güdümünde kurulan bir parti değildir! CHP, Cumhuriyeti kuran, savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir! Anayasa’nın ilk dört maddesini tartışmaya açan, Hizbullahçı HÜDA PAR ile kol kola giren hiçbir kimse bize vatanseverlik dersi veremez!' 

Kaynak: Tayfun Akyatan