Akşam saatlerinde Sultangazi 75. Yıl Mahallesi'nde meydana gelen olayda, CHP Gençlik Kolları Yardımcısı Ali Kılıç hedef alındı. Olayın detaylarına göre, Kılıç, bir cenaze töreninden sonra arkadaşı Murat Yıldırım ile berbere gitmek üzere yola çıktı. Ancak aracını park ettiği sırada, lüks bir otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

640Xauto-25

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, saldırı sonucunda yaralanan Ali Kılıç'ı hastaneye kaldırdı. Neyse ki, Kılıç'ın arkadaşı saldırıdan yara almadan kurtuldu. Polis, lüks araçla gerçekleşen saldırının faillerini yakalamak için çalışma başlattı. Araştırmalar sonucunda, saldırıda kullanılan lüks aracın içinde uzun namlulu silahlarla birlikte kundaklandığı ve saldırganların kaçtığı belirlendi.

Singapur'da İlk Kez 2019'dan Sonra İdam Cezası Uygulandı Singapur'da İlk Kez 2019'dan Sonra İdam Cezası Uygulandı

Olay, bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde, lüks otomobilin Kılıç'ın bulunduğu aracın yanına yaklaşıp ateş ettiği net bir şekilde görülüyor. Polis ekipleri, olayın detaylarını çözmek ve saldırganları yakalamak için çalışmalarına devam ediyor.

18168093 728Xauto

Kaynak: Haber Merkezi