CHP Sözcüsü Deniz Yücel, 1 Mayıs kutlamaları için Taksim Meydanı’ndan vazgeçmeyeceklerini belirtti.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel’den Önemli Açıklamalar

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Yücel’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Erdoğan’ın 23 Nisan’da Yaptığı Tarikat Ziyareti

Geçtiğimiz hafta, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ile kutladık. Bu anlamlı günde, Anıtkabir’de yapılan törene giden tek lider Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’di. Ancak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Meclis’te düzenlenen Anıtkabir’e gitmek yerine bir tarikat mensubunun cenaze törenine katıldı. Bu durum, Erdoğan’ın önceliğinin, ulusal egemenliğin simgesi yüce Meclis olmadığını bir kez daha gösterdi.

Korhan Berzeg Olayında Kan Donduran Gelişme

Korhan Berzeg olayında kan donduran gelişmeler yaşanıyor. Berzeg, “Cinsel anlamda sağlıklı bir erkeğim” demişti!

Milli Eğitim Bakanına Müfredat Tepkisi

Eğitim, bir ülkenin gelişmesinin, ilerlemesinin ön koşuludur. Eğitimde “müfredat” da, bir ülkenin eğitim politikasının “Anayasası” gibidir. Ancak, Milli Eğitim Bakanı’nın yeni müfredat taslağına tepkiler büyüyor.

“Taksim’den Neden Bu Kadar Korkuyorsunuz”

CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel, son grup toplantısında 1 Mayıs için açık çağrısını yapmıştı. Ancak Taksim Meydanı 1 Mayıs törenlerine kapatıldı. Bu durum, “Taksim’den neden bu kadar korkuyorsunuz?” sorusunu gündeme getirdi.

“Taksim’den Vazgeçmiyoruz”

CHP, Taksim Meydanı’ndan vazgeçmiyor. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel, İçişleri Bakanını arayarak, Taksim kararının gözden geçirilmesini istedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile telefonda görüştü. Görüşmede Taksim’in ve 1 Mayıs’ın sembolik önemi olduğunu vurgulayan Özgür Özel, kutlamaların Taksim’de sorunsuz yapılması konusunda ana muhalefet partisi genel başkanı olarak kefil olduğunu, gerekirse CHP üyelerinin de 1 Mayıs günü görev yapabileceğini bildirdi. Özgür Özel, Taksim kararının yeniden değerlendirilmesini talep etti.

Dr. Üstün Ezer'den 19 Mayıs Paylaşımı Dr. Üstün Ezer'den 19 Mayıs Paylaşımı

Kaynak: Haber Merkezi