Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), şehit aileleri ve gazilerin ihtiyaçlarını daha etkin karşılamak için kapsamlı bir genelge yayınladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in talimatları doğrultusunda hazırlanan genelgede, il ve ilçe örgütlerinin yanı sıra belediyelerin de bu konudaki çalışmalarını daha koordineli hale getirmesi amaçlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Marmaris'te kıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Marmaris'te kıldı

İl ve İlçe Örgütlerinde Özel Birimler Kurulacak

Genelgeye göre, il ve ilçe örgütlerinde şehit aileleri ve gazilerle ilgilenecek özel birimler oluşturulacak. Büyükşehir ve il belediyelerinde 'Şehit Yakınları ve Gaziler Şube Müdürlüğü' kurulması, ilçe belediyelerinde ise aynı isimde masalar oluşturulması öneriliyor.

Genelgenin Amacı ve İçeriği

Genelgede yer alan ifadelerde, 'Şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz toplumumuz için bir emanettir. Bu emanete sahip çıkmak hepimizin vefa borcudur. Onların sosyal hayata katılımını desteklemek, moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla örgütlerimizi ve belediyelerimizi yanlarında hissettirmek en önemli amaçtır.' denildi.

Belediyelere Öneriler

Belediyelere yapılan öneriler arasında, şehit aileleri ve gazilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli hizmetlerin sunulması yer alıyor:

Taziye Çadırı ve Yemek Temini: Şehit haberi alındığında, ailenin isteği doğrultusunda taziye çadırları kurulacak ve yemek temin edilecek.

Ulaşım ve Psikolojik Destek: Ulaşım desteği sağlanacak ve psikolojik destek verilecek.

Lokal ve Misafirhane İmkanları: Şehit aileleri ve gazilere lokal/dinlenme tesisi ve misafirhane imkanı sunulacak.

Bağcıoğlu, genelgenin 'şehit ailelerine ve gazilere karşı görevlerini yerine getirmede samimi olma' çağrısıyla son bulduğunu belirterek, 'Bizler onların acılarını derinden hissediyoruz. Bu genelge ile il ve ilçe örgütlerimiz ile belediyelerimizin şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimize yönelik çalışmalarının etkin ve koordineli yürütülmesi amaçlanıyor' dedi.

Yarın seçim var! 3 ilçe ve 4 beldede sandığa gidilecek Yarın seçim var! 3 ilçe ve 4 beldede sandığa gidilecek

Kaynak: İHA