Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye meclisine seçilen üyeler için kapsamlı bir eğitim programı başlattı. 'İnsan odaklı, dirençli ve daha yaşanabilir kentler yaratmak' amacıyla düzenlenen eğitimler, belediye meclis üyelerine yönelik önemli bilgiler içeriyor.

İYİ Parti'den istifa eden meclis üyesi CHP'ye geçti İYİ Parti'den istifa eden meclis üyesi CHP'ye geçti

Güncel ve Pratik Bilgilerle Donatılan Eğitim

CHP Parti Okulu ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı iş birliğiyle düzenlenen eğitimler, 'güncel, pratik ve yasal ihtiyaçlara yönelik vizyoner bir bakış açısı geliştirmek' hedefi taşıyor. Bu kapsamda, Türkiye genelindeki tüm CHP'li belediye meclis üyeleri eğitimlere katılıyor. Eğitimler, 10 ilde gerçekleştiriliyor ve katılımcılar, çeşitli çözüm önerilerini tartışma fırsatı buluyor.

2130D265 Df2A 40C3 Bcc9 322D8Fde9A24 W Result

Mevzuat ve Uygulamalara Dair Teknik Bilgiler

Eğitim programında, CHP'nin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde mevzuat ve uygulamalara dair teknik bilgiler ile iletişim dersleri veriliyor. Dersleri, en az bir dönem belediye meclis üyeliği yapmış, deneyimli CHP Parti Okulu eğitmenleri anlatıyor. Bu sayede, yeni seçilen üyeler tecrübeli isimlerden öğrenim görme şansına sahip oluyor.

Geniş Yankı Uyandıran Eğitimler

CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Özcan Baripoğlu, eğitimlerin Türkiye’nin dört bir yanında geniş yankı uyandırdığını belirtti. Baripoğlu, eğitimlerin devam ettiğini ve programın başarıyla sürdüğünü ifade etti.

2Ce58491 Baff 41Ba 8C16 5C0A16Caf322 W Result

Gelişim Seminerleri ve Uzmanlık Alanlarında Eğitimler

Eğitimlerin Türkiye çapında tamamlanmasının ardından, CHP’li belediye meclis üyeleri için gelişim seminerleri ve uzmanlık alanlarında özel eğitimler de düzenlenecek. Bu seminerler, üyelerin bilgi ve becerilerini daha da geliştirmelerine olanak sağlayacak.

Özgür Özel'den Ahmet Uğurlu için başsağlığı mesajı Özgür Özel'den Ahmet Uğurlu için başsağlığı mesajı

Kaynak: ANKA