CHP İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, İzmirli seçmenlere pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimlerde oy kullanma çağrısı yaptı. Nalbantoğlu, yaptığı açıklamada, İzmir'in iradesini kırmaya çalışanların bir kez daha heveslerinin kursaklarında kalacağını belirterek şunları söyledi:

CHP 'Yerel Yönetimler Çalıştayı' için hazırlıklara başladı CHP 'Yerel Yönetimler Çalıştayı' için hazırlıklara başladı

Nalbantoğlu, “Önümüzdeki pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler, 2028 seçimi için de belirleyici bir nitelik taşıyor. Sandığa yansıyacak irade, bugüne kadar uygulanan politikalara ve önümüzdeki dönemde nasıl yönetileceğimize onay verip vermemek anlamına geliyor. Bu doğrultuda herhangi bir sebepten ötürü küsmek veya sandığa gitmemek gibi bir lüksümüz bulunmamakta. İzmirlilik kültürüyle özdeşleşen demokrasi ve özgürlük temelli kazanımlarımızı korumak ve cemaat, tarikat ile çeteler gibi yapılarla mücadele etmek, bütün İzmirlilerin yurttaşlık görevidir. AKP'nin en güçlü olduğu dönemlerde bile İzmir ve İzmirliler, dik duruş sergileyerek, demokrasiye ve özgürlüğe sahip çıkmıştır. İradesini satmamıştır. Şimdi de yıllarca ‘Gavur İzmir’ yakıştırması yapılan, bütün yatırımları engellenen, üstüne 5 alınıp 1 verilen İzmir’e göz dikilmiş durumdayız. Oysa Anadolu’da bir söz vardır. ‘Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ diye. Bunun bilincinde olan İzmirliler pazar günü sandığa gidecek, şehrine, yaşam kültürüne ve geleceğine sahip çıkacak.” şeklinde konuştu.

Bfa1Fcac B82E 4B14 9Dc5 Fde119D727A9 WNalbantoğlu: "AKP'nin Kampanyası Yanıltıcı"

AKP adayının algı ve illüzyon yaratma üzerinden bir kampanya yürüttüğünü ancak İzmirlilerin bunlara karşı karınlarının tok olduğunu vurgulayan Nalbantoğlu, “Hem 22 yıldır ülkeyi tek başınıza yönetip, ülkeye çağ atlattığınız iddiasında bulunacaksınız, hem de girdiğiniz seçimde partinizin adını ve amblemini yok sayarak insanların aklıyla oynamaya çalışacaksınız. Siz bağımsız aday mısınız? Yoksa partinizin bu ülkeye karşı işlediği günahlardan kendinizi sıyırmaya mı çalışıyorsunuz? Ürettiğiniz gerçekliği olmayan kurgularla, ötekileştirme ve kutuplaştırma temelli politikalarınızla bu ülkeye en büyük kötülükleri yaşattınız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA