Hakan Tütüncü: Kentin en büyük sorunu trafik! Hakan Tütüncü: Kentin en büyük sorunu trafik!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Porsuk Spor Salonu’nda düzenlenen Eskişehir Aday Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Toplantıda, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve hayata geçirdiği projeler ile ilgili video izletildi. 

Çıkışta basın emnsuplarına konuşan Özgür Özel, bazı belediye başkan adaylarının adaylıklarının yeniden değerlendirileceği yönündeki sorulara, 'İlan ettiğimiz adaylarımızın arkasındayız. Eğer CHP’nin üyeleri ya da vatandaşlarımız, bir konuda bir beklenti sahibi olurlarsa onu CHP en ince noktasına kadar irdeler ve gereğini yapar. Ancak şu anda öyle bir gündemimiz yok' yanıtını verdi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin CHP’den istifasına da değinen CHP Lideri Özgür Özel, 'Gerçek partililik, Yılmaz Büyükerşen partililiğidir. Aday gösterildiğinde iyi, aday gösterilmediğinde başka partiye koşturmak CHP’lilik değildir' yorumunu yaptı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel şu açıklamaları yaptı:

'Birincisi; bugün de gördüğünüz gibi ilan ettiğimiz adaylarımızın arkasındayız. Ve bu konuda üzerimize ne düşerse onu yapıyoruz. Dün söylenenlerin tamamı hayal mahsulü işlerdi. Onu zaten arkadaşlarımız yalanladılar. Eğer CHP’nin üyeleri ya da vatandaşlarımız, bir konuda bir beklenti sahibi olurlarsa onu CHP en ince noktasına kadar irdeler ve gereğini yapar. Ancak şu anda öyle bir gündemimiz yok.

Diğer konu ise… En iyi örnek yanımda duruyor. Elinden tutuyorum. Yıllarca partimize ve şehrine hizmet etti. Bugün bu görevi bir kadın adaya devretti, kendinden genç bir adaya devretti. Bir eli onun üstünde, bir eli partimizin üstünde. Partimize hizmet etmeye devam edecek. Gerçek partililik, Yılmaz Büyükerşen partililiğidir. Aday gösterildiğinde iyi, aday gösterilmediğinde başka partiye koşturmak CHP’lilik değildir. Bize Yılmaz Büyükerşen gibi büyüklerimiz ve örnek partililerimiz lazım.'

Özgür Özel'den Yılmaz Büyükerşen'e Yeni Görev

Özgür Özel'den Yılmaz Büyükerşen'e yeni görev

Özel, 1999 yılından bu yana Eskişehir Büyükşehir Belediyesi başkanlığı yapan 86 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen’in ise 31 Mart’tan itibaren CHP tarafından oluşturulan kurulun genel koordinatörü olarak görev yapacağını belirterek, 'Yılmaz Büyükerşen ne evinde oturacak, de de emeklilik yaşayacak. Yılmaz Büyükerşen’in bir eli Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde bir eli Türkiye'deki Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin üzerinde olacak. Buradan ilan ediyorum. 31 Ocak günü Ankara'da, bütün büyükşehir belediyelerimizin temsilcilerinden, adaylarından ve yöneticilerinden oluşan bir çalıştay var. O çalıştay, yerel seçim sürecini değerlendirme çalıştayı. O çalıştayın açılışında ve başında olacak. Bundan sonra Yılmaz Büyükerşen Türkiye'deki tüm Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yapılan iyi hizmetlerinin ortaklaştırılması, yapılan iyi projelerin diğer belediyelerde de uygulanması, hizmetlerin standardizasyonu ve geliştirilmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi'nin oluşturduğu yeni kurulun genel koordinatörüdür.' dedi.

Siyasi partilerin oy pusulasındaki yeri belli oldu! İlk sırada hangi parti var? Siyasi partilerin oy pusulasındaki yeri belli oldu! İlk sırada hangi parti var?

CHP’nin İzmir Adayı Belli Oldu CHP’nin İzmir Adayı Belli Oldu

Kaynak: ANKA