Hatay'ın İskenderun İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre 2. sırada yer alan Cumhuriyet Halk Partisi adayı Mehmet Duduoğlu, seçim sonuçlarına itirazda bulundu.

Mehmet Duduoğlu Sonuçlara İtiraz Etti

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden İskenderun İlçe Belediye Başkan Adayı olarak yarışan Mehmet Duduoğlu, kesin olmayan sonuçlara göre seçimi 2. sırada tamamladı. Bin 1077 oy farkla rakibinin gerisinde kalan Duduoğlu, sonuçlara itiraz ettiklerini açıkladı.

Mehmet Duduoğlu Result

İtirazların Gerekçesi

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu, yaptığı açıklamada, '31 Mart'taki seçimlerde sandıklardan çıkan sonuçlarda bin 1077 oy farkla geride olarak belirlendim fakat bunu kabul etmedik. Bugün itirazlarımızı yaptık. İskenderun'da birinci ve ikinci seçim kurullarına yaptığımız itirazlarla seçmenin hakkını korumaya karar verdik. Bunda kararlıyız ve itirazlarımıza devam edeceğiz' dedi.

Seçim sonuçlarının belirsizliği ve itiraz sürecinin devam etmesi, İskenderun halkında merak ve heyecan yaratmış durumda. Duduoğlu'nun itirazlarıyla ilgili yapılacak olan değerlendirmelerin sonucunda, belediye başkanlığı seçiminin neticesi belli olacak. 

Kütahya'da oylar yeniden sayıldı! Seçimi CHP tekrar kazandı Kütahya'da oylar yeniden sayıldı! Seçimi CHP tekrar kazandı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları 2024 Hatay Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları 2024

Kaynak: İHA