CHP heyeti, yeni haftaya Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile önemli bir görüşme yaparak başlayacak. Görüşme, saat 10.00'da Bakanlık'ta gerçekleştirilecek. Toplantının odak noktası, asgari ücrete yapılacak zam ve emekli maaşları gibi konular olacak. CHP'nin Hazine ve Maliye'den sorumlu gölge Bakanı Yalçın Karatepe başkanlığındaki heyet, ayrıca Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir'den oluşacak.

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ MAAŞI MASADA

CHP heyeti, görüşme öncesinde Bakan Şimşek ile ele alacakları konuları detaylı bir şekilde değerlendirdi. Özellikle vergi reformu paketi üzerine öneriler içeren bir rapor hazırladılar. Görüşmede ayrıca asgari ücret ve emekli maaşı gibi acil çözüm bekleyen konuları da Bakan Şimşek'e iletecekler.

Antalya'yı sıcak değil fahiş zamlar yaktı! İşte o 30 Büyükşehir tarifesi Antalya'yı sıcak değil fahiş zamlar yaktı! İşte o 30 Büyükşehir tarifesi

REFAH PAYI ÖNERİSİ

CHP'li Yalçın Karatepe, Temmuz ayından itibaren asgari ücrete enflasyon farkı kadar zam yapılması talebini dile getirecek. Emekliler için ise aylıkların artırılması için enflasyon oranına refah payı eklenmesi önerisi masada yer alacak. Tarımsal desteklerin artırılması, TÜİK verileri ve Varlık Fonu gibi diğer önemli konular da CHP heyeti tarafından gündeme getirilecek.

Kaynak: Haber Merkezi