CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde basın açıklaması gerçekleştirdi.

YSK'dan yeni karar: 4 yerde seçimler tekrarlanacak! Hangi yerlerde seçimler tekrarlanacak? YSK'dan yeni karar: 4 yerde seçimler tekrarlanacak! Hangi yerlerde seçimler tekrarlanacak?

Özel'in açıklamalarından biri de tüm siyasi partileri kazanan ya da kaybeden, ancak partisiz olarak yarışan muhtar adaylarına yönelik oldu. Özel, "Tüm muhtar adaylarını, parti rozeti taşımayan ve bir parti desteği olmadan yarışan adayları kutluyorum" dedi.

Kahraman Belediye Başkanlarına Teşekkür

Ayrıca Özel, son seçimlerde CHP'nin kazandığı şehirlerde görev yapan belediye başkanlarına teşekkür etti. Özellikle Ankara, İstanbul, Mersin, Antalya ve Adana'da AKP'den şehirleri devralan ve kriz anlarında başarılı bir performans sergileyen 5 belediye başkanına özel olarak teşekkür etti.

Seçim Zaferleri

Özel, seçim zaferlerine de vurgu yaparak, Mansur Yavaş'ın büyük farkla kazandığı Ankara seçimlerini, Ekrem İmamoğlu'nun ise 17 bakan ve bir cumhurbaşkanı adayına karşı kazandığı zaferi ve Vahap Seçer'in muhteşem seçim sonucunu övdü.

Özel'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Tüm siyasi partileri kazanan kaybeden tüm adaylarını yakasında bir parti rozeti olmadan arkasında bir parti olmadan bütün muhtar adaylarımızı kutluyorum. CHP'nin 3'ü yanımda olan, özellikle Ankara'da, İstanbul'da, Mersin, Antalya ve Adana'da geçen seçimde AKP'den bütün şehirleri devralıp yangınlarda, sellerde, depremlerde hiçbirimizi mahcup etmeyen 5 kahraman belediye başkanımıza özel olarak teşekkür ediyorum.

Başladığı yarışı rakibini tam 2 kat farkla kazanan Mansur Başkanı, bir cumhurbaşkanı, 17 bakana karşı seçim karşı kazanan Ekrem Başkanı, muhteşem bir seçim sonucuna imza atan Vahap Seçer'i, Adana gibi başkan Zeydan Karalar'ı, Antalya Büyükşehir'i, Antalya Belediyesi'ni kurulduğu günden bugüne ilk kez 2 kez üst üste kazanma başarısını gösteren Muhittin Böcek'i, iyi yönetiyorlar, burayı da onlar gibiler yönetsin dedirttikleri için ve geçen seçimde CHP'de olan, baba ocağının bayrağını hiç yere düşürmeyen, hep gönderde tutan başkanlarımız ve teşkilatımız, örgütümüzü, Aydın'ı, Muğla'yı, İzmir'i, Eskişehir'i, Tekirdağ'ı kutluyorum.

Memleketi Manisa'ya özel teşekkür

Bu başarıda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Ve bir özel teşekkür; cumhuriyet tarihi boyunca hiç kazanmadığımız bir ili, 17 ilçesinin 14'ünü, nüfusunun yüzde 92'sini kazandığımız, yüzde 60'la rekor kırdığımız memleketim Manisa'ya teşekkür ediyorum.

"Mansur Yavaş gibi, Ekrem İmamoğlu gibi çalışacaklar"

Seçimi kazanan Türkiye İttifakı'dır. Türkiye İttifakı kazandı, Türkiye kazandı. Bu seçimin kaybedeni yok. Tüm Türkiye'de bize oy veren herkes memnun etmek, kimseyi pişman etmemek, üzmemek üzere... Arı gibi çalışacaklar, Mansur Yavaş gibi çalışacaklar. Ekrem İmamoğlu gibi çalışacaklar.

"İlk genel seçiminde Atatürk'ün partisini iktidar yapacağız"

Bu seçimde Mansur Başkan çok emek verdi. Nazar değer diye söylemeye utanıyorduk; 25 belediyeden 16 tanesini aldık, 17 oldu. Bu ikinci yüzyılın ilk yerel seçimiydi. Size söz veriyorum, 2'nci yüzyılın ilk genel seçiminde Atatürk'ün partisini iktidar yapacağız.

"Kürt demokratlara ve seçmenlere yürekten teşekkür ediyoruz"

Anketlere burun kıvıran, bizi adaylaşma sürecinde küçük düşürmeye çalışanların hepsi sonuçlarla ölçme ve değerlendirmeyi önemseyen bir yönetim anlayışına tanık oldular. Arkadaşlarıma şunu dedim; biz doğrusunu yaptık. Sözümüze değer veren, iyi insanlara, milliyetçi, muhafazakar demokratlara ve birleşe birleşe kazanalım diyerek bizimle olan herkese, Kürt demokratlara ve seçmenlere yürekten teşekkür ediyoruz.

"Kalp kırdıysak onarmak görevimdir, ben özür diliyorum"

Hata yaptıysak, kalp kırdıysak onarmak görevimdir, ben özür diliyorum, hakkınızı helal edin. Gönüller yapacağız. Boynumuzun borcu... Kimseyi üzmeyin, küçük görmeyin, kimseyle alay etmeyin, çok rica ediyorum. Seçim kaybetmişlerin yakınlarını, çocuklarını düşünün. Başarıyı taşımanın en yüce hali alçakgönüllülüktür.

Hepinizi çok seviyorum, hepinize yürekten teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun."

Kaynak: Haber Merkezi