CHP Genel Merkezi'nin görevlendirmesiyle faaliyetlerine yaklaşık bir yıl önce başlayan Almanya Birlikleri Federasyonu, Köln'de düzenlenecek olan 1. Olağan Kongre'sinde yeni yönetimini belirlemeye hazırlanıyor.

Kongre Öncesi Hazırlıklar Tamamlandı

CHP Almanya Birlikleri Federasyonu, CHP birliklerinin eş zamanlı ve eş gündemli mücadele vermesi ve örgütlenme çalışmalarını koordineli bir şekilde yürütme amacını taşıyor. Bugün Köln'de gerçekleştirilecek olan 1. Olağan Kongre, yeni yönetimi belirleme hedefiyle toplanıyor.

Peru Trans Bireyleri Akıl Hastası Olarak Tanımlayan Yasa Tasarı Hazırladı Peru Trans Bireyleri Akıl Hastası Olarak Tanımlayan Yasa Tasarı Hazırladı

Kongre ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirten CHP Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Parti Meclisi üyesi Mehmet Tüm, “Partimizin yerel seçimlerdeki başarısı sokağa yansıdı, meydanlara yansıdı, iş yerlerine, fabrikalara yansıdı. Durmadı, yurt dışına da taştı. Burada, memleketlerinden uzakta yaşayan yurttaşlarımız, yıllardır gönülleri Cumhuriyet Halk Partisi’yle birlikte atan yurttaşlarımız, 1 Nisan sabahı memleketten gördükleri umut ve heyecanla ‘Ne yapabiliriz’ sorusuyla karşımıza çıktılar. Şimdi bu enerjiyi, bu inadı örgütlemenin zamanı. Yıllarca inatla inandığı değerlerden geri durmayan, memleketinden uzakta kalbi memleketinin geleceği için atan milyonlarca yurttaşımızı yurt dışındaki CHP birlikleri aracılığıyla ana vatana daha güçlü bağlarla bağlama zamanı. Genel Başkanımız Özgür Özel’in dediği gibi inanç ve kararlılıkla baba ocağının bacasını tüttürenler… Almanya’da, Fransa’da, İsviçre’de, Belçika’da ve daha birçok ülkede aynı inanç ve kararlılıkla baba ocağının bacasını tüttüren binlerce yol arkadaşımız var. Hepsinin verdiği mücadele çok kıymetli, işte bu kıymeti aynı yola yönlendirmenin bir izdüşümüdür Almanya Birlikleri Federasyonu.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA