Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi bulunan Cemre Ebüzziya, Türkiye'nin dikkat çeken isimlerinden biri haline gelmiştir. İşte Cemre Ebüzziya'nın yaşamı, kökeni ve kariyeri hakkında merak edilenler...

Cemre Ebüzziya Kimdir?

Cemre Ebüzziya, 27 Ekim 1989 tarihinde İstanbul'da doğmuş Türk bir oyuncudur. Alev Ebüzziya'nın yeğeni ve Ümit Utku'nun torunu olan Ebüzziya, Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde "Kız Kardeşler" filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu Ödülü kazanmıştır. Oyunculuk kariyerine "Muhteşem Yüzyıl" dizisindeki Helena karakteriyle adım atan Ebüzziya, daha sonra "Ben Onu Çok Sevdim" ve "Galip Derviş" gibi dizilerde rol almıştır. İlk uzun metrajlı film deneyimi "Bulantı" ile sinema dünyasında da adından söz ettirmiştir.

Cemre Ebüzziya Nereli?

Cemre Ebüzziya, İstanbul doğumludur.

Milyonlarca veli okul masraflarıyla baş başa: Okul kitaplarına yüzde 400 zam geliyor! Milyonlarca veli okul masraflarıyla baş başa: Okul kitaplarına yüzde 400 zam geliyor!

Cemre Ebüzziya Kaç Yaşında?

2024 itibariyle Cemre Ebüzziya 35 yaşındadır.

Cemre Ebüzziya Kariyeri

Oyunculuk kariyerine ek olarak, ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın "Karakomik Filmler" adlı sinema filminde Songül karakterini canlandırmıştır. Ebüzziya, 1.63 metre boyunda ve 55 kilogram ağırlığındadır.

Kaynak: Haber Merkezi