Batman'da, 23 Nisan akşamında meydana gelen kazada, bir sürücü kırmızı ışık ihlali yaparak yaya geçidinden geçmekte olan yayalara çarptı. O sırada sosyal medya üzerinden canlı yayın yapmakta olan sürücü, çarpmanın etkisiyle dört kişiyi ağır yaraladı. Bu kişilerden biri olan 10'uncu sınıf öğrencisi 16 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Olay, Gültepe Mahallesi Demokrasi Bulvarı üzerindeki Petrol City Alışveriş Merkezi'nin önünde meydana geldi. 34 ER 1081 plakalı otomobilin sürücüsü, yanında arkadaşıyla birlikte sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparken, kırmızı ışık ihlali yaparak yaya geçidinden karşıya geçmekte olan yayalara çarptı. Çarpmanın şiddetiyle, pusetteki 8 aylık Delal Asya Sevdi bebek ile Zelal Sevdi (15), Elif Erpolat (16), Belinay Berfin Günenç (15) yere savrularak ağır yaralandı.

Canlı Yayında Çarptıkları Kızlardan Acı Haber Geldi2

İlk Müdahale ve Hastane Süreci

Çarpmanın etkisiyle bebek arabası parçalandı ve olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra onları Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Burada tedavi altına alınan yaralıların durumu ciddiyetini korudu.

Hatay Hassa'da feci kaza: 2 yaralı Hatay Hassa'da feci kaza: 2 yaralı

Kentin Yasa Boğan Ölüm Haberi

Kazadan 16 gün sonra, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Belinay Berfin Günenç yaşamını yitirdi. Bu acı haber Batman halkını yasa boğdu. Günenç’in cenazesi, hastanenin morguna kaldırıldı. Kazada yaşamını yitiren 16 yaşındaki Günenç’in Batman Fatma Aliye Fen Lisesi'nde okuduğu ve okulda başarılı bir öğrenci olduğu öğrenildi.

Canlı Yayında Çarptıkları Kızlardan Acı Haber Geldi3

Kaynak: İHA