Tatil sezonunun başlamasıyla birlikte Çanakkale, muhteşem plajlarıyla tatilcilerin dikkatini çekiyor. İşte, kesinlikle görülmesi gereken 5 harika plaj...

1. Ayazma Plajı

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde yer alan Ayazma Plajı, turkuaz renkli denizi ve ince kumlu sahiliyle biliniyor. Şehir merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta olan plaja Geyikli'den kalkan feribotlarla kolayca ulaşabilirsiniz. Su sporlarına olanak tanıyan Ayazma, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de göz dolduruyor.

2. Akvaryum Koyu

Bozcaada'nın Akvaryum Koyu, adını berrak denizinden alıyor. Geyikli Feribot İskelesi'nden hareket eden feribotlarla ziyaret edebileceğiniz bu koy, dalış yapmak isteyenler için ideal bir nokta.

İnanç Öktemay Kimdir? İnanç Öktemay Kimdir?

3. Eceabat Halk Plajı

Eceabat ilçesinde bulunan bu plaj, Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta. Deniz otobüsleri veya feribotlarla Eceabat'a ulaşabilir, plajın keyfini çıkarabilirsiniz. Geniş güvenlik önlemleri ve çocuk dostu alanlarıyla bilinen plaj, aynı zamanda çevresindeki restoranlarla da dikkat çekiyor.

4. Geyikli Plajı

Ezine ilçesine bağlı Geyikli Köyü'nde yer alan bu plaj, doğal güzellikleri ve temiz deniziyle öne çıkıyor. Özellikle şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti sunan tesisleriyle bilinen Geyikli Plajı, yaz aylarında ziyaretçilerine keyifli bir deniz deneyimi sunuyor.

5. Dardanos Plajı

Çanakkale'nin en popüler plajlarından biri olan Dardanos, Marmara ve Ege Denizi'nin birleştiği noktada bulunuyor. Doğal güzellikleri ve su sporları için uygun koşullarıyla tercih edilen plaj, aynı zamanda çevresindeki tesislerle de konforlu bir tatil imkanı sunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi