Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Tütüncü, “Yan yana can cana olmaya geldik. Cami de bizim cemevi de bizim. Kepez’de cami de yaptık, cemevi de yaptık. Biz kardeşiz, biz etle tırnak gibiyiz” dedi.

Korkuteli ve Elmalı İlçelerinde Ziyaretler

Antalya’nın dört bir yanını karış karış gezen Tütüncü, seçim çalışmaları çerçevesinde Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin köylerini ziyaret etti. Tütüncü, günün ilk ziyaretine, “Bu topraklarda benim atalarımın izleri var” dediği, dedesinin köyü Büyükköy’den başladı.

Özgür Özel: 'Millet erken seçim talep ederse ben erken seçimi en çok isteyecek kişiyim' Özgür Özel: 'Millet erken seçim talep ederse ben erken seçimi en çok isteyecek kişiyim'

“Cami de Bizim Cemevi de”

Tütüncü, Korkuteli’den sonra Elmalı İlçesi’ne geçti. Abdal Musa Türbesi’ni ve Abdal Musa Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti, Tekke köyü sakinleriyle buluştu. Tütüncü, “Yan yana can cana olmaya geldik. Cami de bizim cemevi de bizim. Kepez’de cami de yaptık, Kepez’de cemevi de yaptık” diye konuştu.

“Tekke Köyüne Misafirhane”

Tütüncü, Elmalı Tekke köyüne yapılacak hizmetlerle ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan istişareye değindi. Dergahın renovasyonunun tamamlanacağını, bir kütüphane kazandıracaklarını, konser alanı, müze ve çevre düzenlemesi ile dernek binası ve konferans salonunun yenileneceğini söyledi.

Akçaeniş Köyünü Unutmadı

Tütüncü, bir sonraki ziyaretini de Elmalı Akçaeniş köyüne gerçekleştirdi. 1 Nisan’dan itibaren hizmetlerinde eserlerinde en güzelini Akçaeniş köyüne getireceklerini söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi