Esenyurt'ta gerçekleşen olay, bir apartmana giren hırsızın cesur ve dikkat çekici davranışını içeriyor. Olay, 17 Ocak günü sabaha karşı saat 04:00 sıralarında, Esenyurt Kıraç Şehitler Mahallesi Kavak Sokak’ta yaşandı. Şüpheli, tanınmamak için yüzünü örttüğü bir bez parçasıyla apartmana girdi.

Adeta alışveriş yapar gibi davranan hırsız, katları dolaşarak dairelerin önündeki ayakkabıları inceledi. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken şüpheli, beğendiği bir ayakkabıyı giyerken başka bir dairede daha güzel bir çift bulduğunda çaldığı ayakkabıları değiştirdi. Hırsızlık anları, binanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Bursa'da Bisikletli Hırsız Bursa'da Bisikletli Hırsız

Olayla ilgili konuşan Abdulcebbar Yetkin, “Bu çok feci bir şey. Bu hırsız gelip bir daireye girip soyabilirdi. Mesela su saatlerini falan da çalıyorlar. Gelip ayakkabısını deniyor. Benim kapıyı yokluyor. Bütün binayı yokladıktan sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi ayakkabıyı giyip gidiyor. Eski ayakkabılarını bırakıyor, başka ayakkabı giyip gidiyor. Üst katı tarayarak geliyor. Üst katta bir ayakkabı beğeniyor. O ayakkabıyı çıkarıyor ve deniyor” şeklinde yaşanan olayı anlattı.

Kaynak: İHA