Çağdaş İş İnsanları Derneği (ÇAĞSİAD) Antalya Şube Başkan Yardımcısı Cafer Göçeri, 22 Mayıs 2024 tarihinde hayatını kaybetti. Göçeri'nin cenazesi Konuksever Cemevi’nden Tunceli’ye uğurlandı.

Cafer Göçeri Kimdir?

1980 yılında Tunceli’de dünyaya gelen Cafer Göçeri, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 1993 yılında Mersin’e yerleşen Göçeri, Mersin Atatürk Lisesi'nde eğitimine devam etti ve burada birçok siyasi ve kültürel faaliyetlerde aktif rol aldı.

2002 yılında İngiltere’ye yerleşen Göçeri, Londra’da Southgate College'da eğitim aldı ve kişisel gelişim ile girişim kurslarına katıldı. İngiltere'de 12 yıl yaşayan Göçeri, burada çifte vatandaşlık kazandı.

Ülkeye Dönüş ve İş Hayatı

Anadolu topraklarına duyduğu özlemle Türkiye’ye geri dönen Göçeri, Antalya’ya yerleşerek Yazar Rent a Car adlı araç kiralama şirketini kurdu. Bu süreçte toplumuna, kültürüne ve en önemlisi inancına bağlı kalarak çeşitli etkinlik ve kültürel faaliyetlerde bulundu.

Sinema ve Edebiyat Kariyeri

2018 yılında Son Birkaç Hafta adlı Türk-İran ortak yapımı filmde başrol oynayan Göçeri, bu filmle Kanada’da düzenlenen Creation Summer 2018 İnternational Festival’inde 7 dalda ödül kazandı. Daha sonra Kod Adı Kan, 19, Dönüş ve Deniz ve Dolusu filmlerinde de çeşitli roller üstlendi.

Samsun'da Gidilecek En İyi 5 Plaj Samsun'da Gidilecek En İyi 5 Plaj

Göçeri'nin yazdığı Türkçe, Kırmançça ve İngilizce şiir, öykü ve denemeler çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlandı. Ayrıca Tijda (2015) ve Şindor Vebal -1- (2015) adlı iki romanı yayımlandı.

Evli ve bir kız çocuğu babasıydı

Doğaya ve hayvanlara olan düşkünlüğüyle tanınan Göçeri, aynı zamanda profesyonel dalgıç olarak biliniyordu. Kamp kurma ve bisiklet sporu da diğer ilgi alanları arasındaydı. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Göçeri, geride dolu dolu yaşanmış bir hayat bıraktı.

Kaynak: KAMER DURDU