Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, geniş doğal yaşam alanlarıyla bin 400 hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Bahar mevsimiyle birlikte parkta farklı türlerde yeni yavrular dünyaya gözlerini açtı. Bu doğumlar, veterinerler ve bakıcılar tarafından özenle kontrol edilmektedir.

Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 22 Nisan 2024 Pazartesi Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 22 Nisan 2024 Pazartesi

A W175073 05

Parkta Doğumlar Başladı

Her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Doğal Yaşam Parkı'nda, kış döneminden sonra bahar mevsiminin habercisi olan doğumlar başlamıştır. Halka kuyruklu lemurlar da üç yavru dünyaya getirdi. Lemurlar, yavrularını karınlarında taşıyarak gezinmektedir. Kanguru ailesinden de yeni doğum sevinci yaşanmaktadır; kangurular anne kesesinde gelişimlerini sürdürmektedir. Özellikle güneşli havalarda yavrular, keseden başlarını çıkarmaktadır. Alman Alaca tavşanı ve Yeni Zelanda tavşanları ile Saanen, tiftik ve cüce keçiler grubu ile Kamerun ve Merinos koyun türlerinde de yeni yavrular parktaki ailelere katılmıştır.

A W175073 04

Park Yetkilisinin Açıklamaları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, yeni doğumların hayvan refahının iyi olduğunun bir göstergesi olduğunu belirtmiştir. Arsun, "Baharla birlikte yeni doğum sevinci yaşıyoruz. Farklı türlerdeki yavrularımız sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmiştir. Yeni doğan üyeler, veterinerler tarafından özenle kontrol edilmektedir. Lemur ailesinin sayısı 3 yeni yavruyla 11'e yükselmiştir. Özellikle Lemurlar, parka ilgi çeken bireylerdir. Tüm hayvan dostlarımızın sağlık kontrolleri, barınmaları ve beslenmeleri doğru şekilde yapıldığı için üremeler de artarak devam etmektedir. Ceylan ve geyikler de ilerleyen günlerde yavrulamaya başlayacaktır. Biz büyük ve mutlu bir aileyiz" şeklinde konuşmuştur.

A W175073 06A W175073 03A W175073 02A W175073 01

Kaynak: İHA