Bursa'da ucuza araba temini bahanesiyle çok sayıda kişiden para topladıktan sonra ortadan kaybolan avukat Y.Ç.'nin dolandırıcılık olayıyla ilgili soruşturma kapsamında 19 şüpheli daha gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma, Y.Ç.'nin 25 kişiyi kar vaadiyle dolandırmasının ardından başlatılmıştı.

Ünlü bir galerinin avukatlığını da yapan Y.Ç., değerinin çok altında fiyatlarla araç temin edeceği vaadiyle 25 kişiyi kandırmış ve ortadan kaybolmuştu. Yapılan müracaatlar üzerine soruşturma başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı, Y.Ç.'nin Gürcistan'a kaçtığını tespit etmiş ve emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmıştı. Yapılan sorgulamanın ardından tutuklanan avukatın, babasının Sulh Ceza Hakimliği yapan banka hesaplarından 800 bin lira çektiği iddia edilmişti.

Peru'da heyelan meydana geldi: Dev kaya parçaları kamyonu ezip geçti Peru'da heyelan meydana geldi: Dev kaya parçaları kamyonu ezip geçti

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, avukat Y.Ç.'nin mağdur ettiği kişilerden elde ettiği paraları izini kaybettirmek amacıyla yüksek tutarlarda para gönderdiği tespit edilen 19 şüpheli daha gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınan şüphelilerin adli işlemleri Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam etmektedir.

Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü vurgulayarak kamuoyunu bilgilendirdi.

Kaynak: İHA