Bursa'nın merkezinde, 9 mahallenin ortasında yer alan Hamitler Kent Çöplüğü için çoğunluğu kadınlardan oluşan onlarca kişi eylem gerçekleştirdi.

11 Haziran 2024 Günlük Burç Yorumları 11 Haziran 2024 Günlük Burç Yorumları

Kötü kokulardan dolayı zehirlendiklerini belirten vatandaşlar, çöplüğün taşınmasını talep etti. Kalabalık grubu görüntülü arayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, gereğinin yapılacağını vaat etti. Kadınlar ise, "Buranın taşınacağı katı atık noktası da iptal edildi. Bize verilen sözler tutulmadı. Her gün farklı eylemler yapacağız" diyerek tepkilerini dile getirdi.

"Mahalle Sakinlerinden Kararlı Tepki"

Bursa'da Hamitler Çöplüğü çevresinde ikamet eden mahalle sakinleri, çöplüğün kaldırılması talebiyle protesto düzenledi. Kent merkezi içinde kalan çöplüğün taşınmasını isteyen kalabalık, sloganlar atarak tepkilerini gösterdi. Çöplükten yayılan kötü kokulardan dolayı komşularının zehirlendiğini söyleyen mahalle sakinleri, çöplüğün başka bir yere taşınmasını istedi.

"Başkan Bozbey’den Söz"

Mahalle muhtarları ve polis ekiplerinin sakinleştirmekte zorlandığı kalabalık, şehir dışında bir programda olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i görüntülü arayarak taleplerini iletti. Bozbey, çöplüğün uygun bir yere taşınacağının sözünü verdi. Başkanın bu sözü üzerine mahalleliler evlerine geri döndü.

"Verilen Sözler Tutulmazsa Eylemler Devam Edecek"

Mahalle sakinleri, taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda farklı eylemler yapacaklarını belirtti.


 

Kaynak: İHA