Alanya'da üniversite öğrencisi hayatını kaybetti Alanya'da üniversite öğrencisi hayatını kaybetti

Bursa'da haciz işlemleri için giden iki avukat ve bir icra memuru saldırıya uğradı. Olayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bursa Barosu, olayla ilgili bir yazılı açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Baro, avukatlara yönelik şiddet eylemlerine karşı yasal düzenlemelerin hızla yapılmasını talep etti. Ayrıca, olayın faillerinin hak ettiği en yüksek cezayı alması için süreci yakından takip edeceklerini belirtti.

Baro'nun Açıklama Yaptı

Bursa Barosu'nun açıklamasında, "Baromuz üyeleri avukatlar E.K. ve B.S., haciz memuruyla birlikte 24 Nisan 2024 tarihinde gittikleri haciz mahallinde üç kişi tarafından darp edilmiş, hakaret ve tehditlere maruz kalmışlardır. Avukat meslektaşlarımıza, mesleki kimliklerinden ve üstlendikleri görevlerinden dolayı yapılan bu saldırıyı kabul etmiyoruz" denildi.

Yasal Düzenleme Çağrısı

Bursa Barosu, avukatlara yönelik şiddet eylemlerine karşı daha önce defalarca talep edilen yasal düzenlemelerin derhal yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, avukatların takip ettikleri dosyalarla özdeşleştirilmesinin yanlış olduğu belirtilerek, bu tür saldırıların son bulması için mücadele edeceklerini açıkladı.

Kaynak: İHA