Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri aldığı bir duyum üzerine harekete geçti.

Yapılan çalışmalarda, ameliyatlarda kullanılmak üzere Bursa Şehir Hastanesi'ne Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen piyasa değeri yaklaşık 20 milyon TL değerindeki çeşitli tıbbi malzemelerin hastane görevlileri tarafından kullanmış gösterilerek satıldığını tespit etti.

Bursa Şehir Hastanesi'nde Büyük Vurgun

Hastane Görevlileri Bağlantılı Oldukları Kişiye Tıbbi Malzemeleri Sattı

Tıbbi malzemeleri kullanmış gibi gösteren görevliler 20 milyon TL değerindeki tıbbi malzemeyi sattı. Polis, şüphelileri tespit etti ve tıbbi malzemelerin bulunduğu depoya baskın düzenledi. Operasyon için düğmeye basan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, piyasa değeri yaklaşık 20 milyon TL değerinde tıbbi malzeme ele geçirdi.

Bursa Şehir Hastanesi'nde Büyük Vurgun2

Trafik kazasında hayatını kaybeden Uzman Çavuş son yolculuğuna uğurlandı Trafik kazasında hayatını kaybeden Uzman Çavuş son yolculuğuna uğurlandı

Şüpheliler Kıskıvrak Yakalandı

Şüphelileri kısa sürede tespit eden ekipler, operasyonunda C.I. (38), D.B. (43), A.H.A. (40), C.G.'yi (38) kıskıvrak yakaladı.

Bursa Şehir Hastanesi'nde Büyük Vurgun3

3 Kişi Tutuklandı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece D.B., A.H.A. ve C.I. tutuklanırken C.G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bursa Şehir Hastanesi'nde Büyük Vurgun4

Kaynak: İHA