Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (Lösev) Kurucu Yönetim Başkanı Dr. Üstün EZER, sosyal medya üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bir mektupla açık çağrıda bulundu.

Bürokrasiye Değil, Hastalıklara Odaklanma Çağrısı

EZER, mektubunda, bürokrasiyle değil, lösemi ve kanserle mücadele etmek istediklerini belirtti. Ayrıca, löseminin %100 tedavisini ve kanser aşısını bulmaya çok yaklaştıklarını ifade etti.

Mazlumun ahını aldınız çıkacak aheste aheste Mazlumun ahını aldınız çıkacak aheste aheste

Lösev’den Sağlık Bakanı’na Mesaj

Lösev Başkanı’nın bu çağrısı, sağlık sektöründeki bürokratik engellerin aşılması ve hastalıklarla daha etkin bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. EZER, mektubunda, “Lütfen bizi rahat bırakın da, bürokrasi ile değil, lösemi ve kanser canavarlarıyla savaşalım” ifadelerini kullandı. 

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (Lösev) Kurucu Yönetim Başkanı Dr. Üstün EZER'in 

Tüm Türkiye'deki Lösemili Çocuklar ve Yetişkin kanser hastalarımız için tamamen ücretsiz ve kar amaçsız tanı ve tedavi hizmeti veren LÖSEV - LÖSANTE Hastanemizle ilgili olarak;

A. 3 yıl önceki son görüşmemizde hastanemize yapılan kasıtlı haksızlıkları görmüş, kabul etmiş ve öncelikle 200 yatak sonrasında da TAM RUHSAT ve yeterli sayıda uzman doktor vereceğinize dair SÖZ VERMİŞTİNİZ. Sizi bu sözünüzde durmaya davet ediyoruz.

B. Lösemili Çocuklarımızın aileleri için kullandığınız "İstismar ediyorlar, diğer branşlardan para kazanacaklar." sözünüz için başta Lösemili Çocuklarımız olmak üzere, anne ve babaları ile bütün Türk milletinden özür dilemenizi bekliyoruz.

C. Şahsınızın kurucusu ve ailecek dolaylı sahibi olduğunuz iki adet MEDİPOL Üniversitesi ve Tıp Fakülteleri vb. varken LÖSEVKENT Sağlık Bilimleri Üniversitemiz ile Tip Fakültemizin açılması için YÖK Başkanlığı üzerindeki baskı ve engellerin kalkması için Türk milleti adına özveri göstermenizi bekliyoruz.

D. Türkiye genelinde MEDİPOL Hastane zincirinde bilinen 16 adet bitmiş hastaneniz, yapımına başlanacak 3 adet MEGA HASTANELERİNİZ varken (bilinmeyen ve söylenmemiş diğer hastaneler hariç) LÖSEV-LÖSANTE Hastanelerinin Türkiye genelinde kamu yararına daha çok sayıda açılma hakkımızın verilmesi için gereğini rica ediyoruz.

Biz 100 bin Lösemili Çocuk ile Yetişkin kanser hastası, 7 milyonu aşan LÖSEV gönüllümüz ile kalplerinde taht kurduğumuz 85 milyonluk Türk milleti adına sizden son bir temennide bulunacağız.

Biz uzun zamandır çok çalışarak Löseminin %100 tedavisini ve Kanser Aşısını bulmaya çok yaklaştık. Lütfen bizi rahat bırakın da BÜROKRASİ İLE

DEĞİL, LÖSEMİ VE KANSER

Yarın okullar tatil mi? 19 Nisan Cuma günü hangi ilde okullar tatil edildi? Valilik açıkladı! Yarın okullar tatil mi? 19 Nisan Cuma günü hangi ilde okullar tatil edildi? Valilik açıkladı!

CANAVARLARIYLA SAVAŞALIM.

Unutmayın ki bir çocuğun hayatından daha değerli ve önemli bir şey olamaz.

Aslında engellediğiniz LÖSEV değil, Lösemili ve Kanserli Çocuklarımızın hayatları olduğunu unutmayınız.
Herkese sağlık ve aklıselim dileklerimizle.

Ne Olmuştu?

LÖSEV Aileleri, LÖSANTE Hastanesi’ne 7 yıldır verilmeyen ruhsat konusunda çocuklarının sesi olmak için Türkiye'nin farklı illerinde sokağa çıkmıştı. 

Kaynak: Kamer Durdu