Burdur-Köyceğiz karayolunda geçirdikleri skaza sonucu hayatını kaybeden gelin adayı ve kardeşi gözyaşları içinde Burdur'da toprağa verildi.

A W214495 07 Result

Nişan Alışverişinden Dönüyorlardı 

Burdur'da dün saat 18.30 civarında, çarşıda alışveriş yaptıktan sonra akşam düzenlenecek kız isteme ve nişan törenine gitmek üzere yola çıkan Metehan Aydın (22) yönetimindeki 32 E 2805 plakalı otomobil, Burdur-Fethiye kara yolunda kontrolünü kaybederek refüjü aşarak karşı şeride geçti. Bu sırada karşı istikametten gelen Ali Ç. (40) idaresindeki 15 AC 644 plakalı hayvan yüklü kamyonet ile çarpıştı. Kaza sonucu, damat adayı Metehan Aydın, gelin adayı Esra Kartal (20) ve kardeşi Mert Kartal (15) olay yerinde hayatlarını kaybetti. Kamyonet sürücüsü Ali Ç. ve yanındaki Adem İ. (28) ise yaralandı.

Depremle birlikte sessizliğe bürünen Türkiye'nin en uzun sahili eski günlerini aratmadı Depremle birlikte sessizliğe bürünen Türkiye'nin en uzun sahili eski günlerini aratmadı

A W214034 01

Hayatını kaybeden gelin adayı Esra Kartal ve kardeşi Mert Kartal’ın cenazeleri, otopsi için Burdur Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Metehan Aydın’ın cenazesi ise Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otopsi işlemlerinin ardından Esra ve Mert Kartal kardeşlerin cenazeleri, ailelerine teslim edildi ve Burdur merkeze bağlı İğdeli köyünde İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

A W214034 03

İki Çocuklarını da Kaybettiler

İki evladını da kaybetmenin acısını yaşayan Metin ve Keziban Kartal çifti, cenazede güçlükle ayakta durabildi. Esra Kartal'ın tabutunun üzerine düğünü için alınan gelinliğin duvağı serilirken, kardeşi Mert Kartal'ın tabutuna Türk bayrağı örtüldü. Kazada hayatını kaybeden damat adayı Metehan Aydın’ın cenazesi ise defnedilmek üzere memleketi Ardahan’a gönderildi.

A W214495 01 Result

Kazada yaralanan kamyonet sürücüsü Ali Ç. ve yolcu koltuğunda oturan Adem İ.'nin tedavileri sürüyor. Yaralıların sağlık durumları hakkında henüz net bir bilgi verilmedi.

Burdur-Fethiye yolunda korkunç kaza! Nişanlanacakları gün öldüler Burdur-Fethiye yolunda korkunç kaza! Nişanlanacakları gün öldüler

Kaynak: İHA