Burdur'da gece saatlerinde meydana gelen olayda, polis ekipleri tarafından "dur" ihtarına uymayan ve kaçan alkollü bir sürücü, yaşanan kovalamacanın ardından yaya olarak arazide yakalandı.

Olayın Detayları

Olay, gece saatlerinde Burdur merkez İsmet İnönü Bulvarı üzerinde gerçekleşti. İddiaya göre, bulvar üzerinde bir kaza meydana geldiği sırada, polis ekipleri çevredeki araçları kontrol etmek için rutin bir devriye görevindeydi. Bu sırada, hızla ilerleyen ve plakası 44 AEZ 752 olan Chevrolet marka bir araç, polis ekiplerinin "dur" ihtarına uymayarak kaçmaya başladı.

Babasını bıçaklayan genç asılı halde bulundu Babasını bıçaklayan genç asılı halde bulundu

Kovalamaca ve Yakalama

Polis ekipleri, kaçan aracı durdurmak ve sürücüyü yakalamak için hemen harekete geçti. Yapılan kovalamacanın ardından, araç Hızırilyas Mahallesi Ziraatyolu Sokak'ta terk edilmiş halde bulundu. Polis, bölgede kaçan şahısları bulmak için geniş çaplı bir operasyon başlattı ve araçtan 500 metre uzaklıkta sürücü E.Ç. ve yanındaki kişiyi yaya olarak yakalayarak gözaltına aldı.

Cezalar ve İşlemler

Yapılan incelemeler sonucunda alkollü olduğu belirlenen sürücü E.Ç.'ye ciddi cezalar uygulandı. Sürücüye, alkollü araç kullanmaktan ve "dur" ihtarına uymamaktan dolayı toplamda 17 bin 500 TL para cezası kesildi. Ayrıca, sürücünün ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu. Araç ise çekici yardımıyla otoparka götürüldü.

Kaynak: İHA