Çatalca'da, bir alacak verecek meselesi nedeniyle yaşanan olayda, 5 adet bungalov ve bunların havuzları çalındı. İddialara göre, bungalovları inşa eden kişi ile bir ev sahibi arasındaki anlaşmazlık sonucunda, alacaklı taraf bungalovları havuzlarıyla birlikte çaldı. Bungalovlardan geriye sadece çakıl taşlarının bulunduğu bir arazi kaldı.

Konya'da Dehşet Verici Olay! 2 Kız Kardeşe Cinsel İstismarda Bulunan Kişiye Verilen Ceza Belli Oldu Konya'da Dehşet Verici Olay! 2 Kız Kardeşe Cinsel İstismarda Bulunan Kişiye Verilen Ceza Belli Oldu

A W197010 04

Proje Kapsamında Oluşturulan Bungalovlar Hedefte

Olay, Çatalca Akalan Mahallesi'nde bir proje kapsamında inşa edilen 5 havuzlu bungalovda gerçekleşti. Bungalovlar, peyzaj düzenlemeleri yapıldıktan sonra tatil sitesi modülüne göre planlanıp satıldı. Ancak, bu bungalovlarda yaşayan 5 komşu, alacak verecek meselesi yüzünden şok bir olayla karşı karşıya kaldı.

A W197010 03

Alacak Verecek Meselesi Kritik Nokta

İddiaya göre, bungalovlardan birinin sahibi olan Yahya Kemal Yaman ile proje sahibi arasında bir alacak verecek meselesi yaşandı. Bu durum, Yaman'ın alacaklı olmasıyla sonuçlandı ve bir gece ansızın bungalovları havuzlarıyla birlikte çalmasıyla sonuçlandı.

A W197010 02

Şaşkınlık ve İhbarlar

Ev sahipleri, olaydan birkaç gün sonra bungalovlarına gittiklerinde büyük bir şaşkınlıkla karşılaştı. Evlerinin yerinde sadece çakıl taşlarının olduğunu gören vatandaşlar, durumu hemen jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri, olayla ilgili detaylı bir inceleme başlattı.

Ev Sahiplerinin Şikayetleri

Yaşadıkları durumu anlatan ev sahiplerinden Enis Onat, "Burayı ben yaklaşık 1 sene önce almıştım. Burası beş ev olan butik bir siteydi ve çok güzel bir konseptti. Bir gün komşularımızdan birisi beni arayarak evlerin söküldüğünü söyledi. Biz gelip baktığımızda havuzların tesisatlarına kadar çalındığını gördük. Biz bu evleri alırken en büyük nedeni kapı numarasının olmasıydı, kapı numarası olması demek resmi olması demekti. Nasıl sizin şehir içinde bir eviniz varsa, burayı da aynı şekilde düşünebilirsiniz. Buraya vinçler, kamyonlar getirmişler ve bu şekilde çalmışlar. Bu işi yapanlardan birisi buradaki hissedarlardan biri. Biz kendisini bulduk. Bize evleri yapan kişiyle arasında maddi sıkıntı olduğunu söyledi. Biz şikayetçi olduk, inşallah hızlı bir şekilde sonuçlanmasını bekliyoruz. Her geçen zamanda evlerimizin ve diğer eşyalarımızın yok olma olasılığının artması anlamına geliyor" şeklinde konuştu.

A W197010 01

Bir başka ev sahiplerinden olan Cahit Üçüncü ise, "Buradaki konutlardan birisinin sahibi bendim. Biz ilk duyduk ve satın aldık. Hoşumuza gitmişti. Bir site içerisinde çevre düzenlemesi yapılmış gayet güzel bir alandı. Biz diğer komşularımızla tanışmak için aradığımızda burada bir şey kalmadığını öğrendik. Ben gördüğümde şok oldum, hiçbir şey kalmamış. Jandarmaya giderek şikayetçi olduk şu anda bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Durum Değerlendirmesi ve Bekleyiş

Olayın detayları incelenirken, ev sahipleri yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için adli mercilere başvurmayı planlıyor. Ancak, hırsızlıkla ilgili detaylar ve sorumluların tespiti halen devam ediyor. Ev sahipleri ise şu anda yaşadıkları belirsizlikle mücadele ediyor ve hızlı bir çözüm bekliyorlar.

Kaynak: İHA