Ankara'nın Etimesgut ilçesinde yapılan 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olan Erdal Beşikçioğlu, rakiplerini geride bırakarak seçimi kazandı. Mazbatasını alırken konuşan Beşikçioğlu, seçim çalışmalarında kendisine herkesin Vali filmindeki gibi vatandaşla doğrudan iletişim kuran bir yönetim istediklerini söylediğine dikkat çekere, 'Artık belediyede protokol kapıları falan olmayacak' ifadelerini kullandı.

AKP döneminde usulsüzlük yapıldı mı? Başsavcılık'tan Bursa Büyükşehir Belediyesi kararı AKP döneminde usulsüzlük yapıldı mı? Başsavcılık'tan Bursa Büyükşehir Belediyesi kararı

G K Qc R J1 X0 A A6P5J

Mazbatasını Aldı

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Beşikçioğlu, Etimesgut Belediye Başkanlığı mazbatasını aldı. Mazbata töreni, belediye binası önünde gerçekleşti. Mazbatasını aldıktan sonra konuşan Beşikçioğlu, ilçe halkıyla yakın temasta bulunduğunu belirtti. Beşikçioğlu, 'Tam 90 gün boyunca ilçemizin sokaklarında, caddelerinde tek tek buluştuk. Gözlerinin içine bakarak onlarla sohbet ettik. Dertleştik, güldük, üzüldük. Ben kendimi anlattım, onlardan kendilerini dinledim. Bir oy istedim eğer uygun görürlerse diye. Dostlar, oylarımızı helal ediyor muyuz? Başkanınız da size helal ediyor' şeklinde konuştu.

Screenshot 2024 04 04 At 13 27 41 (1) Erdal Beşikçioğlu On X Seçim Çalışmalarında Bana Herkes Vali Filmindeki Gibi Vatandaşla Doğrudan Iletişim Kuran Bir Yönetim Istediklerini Söyledi. Artık Belediyede Protokol Kap[...]

Vali Filmindeki Gibi Başkan Olacak 

Erdal Beşikçioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda da, 'Seçim çalışmalarında bana herkes Vali filmindeki gibi vatandaşla doğrudan iletişim kuran bir yönetim istediklerini söyledi. Artık belediyede protokol kapıları falan olmayacak. Filmdeki uygulamaların gerçeğe dönüşmesini istiyor vatandaş.' dedi.

Image W1280

Raylı Sistem ve Öğrenci Yurdu 

Beşikçioğlu projelerini de açıkladı:

'Eryaman Metrosu ile Çayyolu Metrosu'nu bağlayacak raylı sistem projesini Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız.

Etimesgut'ta 3 tane üniversite var, ayrıca diğer üniversiteler de komşu ilçelerde ama Etimesgut'ta 1 tane bile öğrenci yurdumuz yok. Öğrenci yurdu açacağız.

Eğitim seviyesi yüksek bir nüfus olmasına rağmen sosyal ve kültürel etkinlikler sınırlı. Etimesgut'ta oturanlar, etkinlikler için merkeze gitmek zorunda. Biz Etimesgut'ta sosyal ve kültürel etkinlikleri başlatacağız, vatandaşlarımız merkeze gitmek zorunda kalmayacak.'

A W176686 02 Result

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Değerlendirmesi

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise burada yaptığı konuşmada, 'Üç belediyemiz vardı. Şu anda ilçe belediyelerimizi on altıya çıkardık. Çünkü Ankara halkı beş yıldır Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'ni canlı yayınlanan oturumlarını gördüler. Ben orada elimden tutmayan belediye başkanlarını seçimde gidip ilçe ilçeye şikayet edeceğimi söylemiştim. Gerçekten oralarda etkili oldu. İnşallah hep beraber şimdi el ele vererek Ankara'ya çok daha güzel hizmetler yapacağız' dedi.

Kaynak: Haber Merkezi