Özgür Özel ile Erdoğan yüz yüze görüşecek Özgür Özel ile Erdoğan yüz yüze görüşecek

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'un "Seçilirsek İstanbul’da 650 bin konut yapacağız" sözlerini sert bir dille eleştirdi. Baş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AKP'nin ve İstanbul İBB adayının vaatlerini sorguladı. Baş, "Seçilirsek İstanbul’da 650 bin konut yapacağız" diyen iktidar ve adayın, 12 yıllık süreçte 84 bin binayı dönüştürdüğünü belirterek, aynı hızda devam etmeleri durumunda vaatlerinin gerçekleşmesinin yıllar alacağını ifade etti. Baş, söz konusu açıklamaların hesap hatalarına veya yanlış bilgilere dayandığını iddia etti.

Hüseyin Baş'tan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e Yanıt

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Gece telefon çalsın, 'darbe oluyor' desinler ama 'gençler yapıyor' dersinler; ben o darbeye teslim olurum" sözlerine de yanıt verdi. Baş, Özel'in ifadelerini yalan olarak nitelendirerek, gençlerin siyasetten uzaklaştırılması için çaba harcandığını savundu.

C19Fb27F B3Bd 4B65 87C1 2Df87E18Eeed W

"Yüzde 48 İle Kaybeden Kaybetmek İçin Seçime Giriyor"

Hüseyin Baş, Türkiye'deki siyasi durumu da değerlendirerek, mevcut düzeni eleştirdi. Baş, "Bugün AK Partilisi de CHP’lisi de partisinden memnun değil ama kurulan korku düzeninden tercihlerini değiştiremiyor. Bu sefer bu düzeni bozacağız" şeklinde bir notla yayınladığı bir video ile görüşlerini paylaştı. Videoda, Türkiye'deki siyasi atmosferi "52'ye 48 düzeni" olarak nitelendirdi ve bu düzenin propaganda sonucu olduğunu ifade etti. Baş, yüzde 48 ile kaybedenlerin seçime girmek için çabaladığını belirterek, kendisinin ise ülke menfaatleri için mücadele ettiğini vurguladı.

4316C28E 13F0 4C2F Aef5 A66E5B8C0356 W

Kaynak: ANKA