ABD'de yaşayan 36 yaşındaki Alicia Hallock, migren tedavisi için beş yıl boyunca botoks enjeksiyonu yaptırdı. Ancak, beş yılın sonunda yaşadığı yan etkiler nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Sydney'deki bıçaklı saldırıda *lü sayısı 7'ye çıktı Sydney'deki bıçaklı saldırıda *lü sayısı 7'ye çıktı

Botoks nedeniyle nadir görülen bir komplikasyon yaşayan Hallock, bu durumun boyun kaslarını felç ettiğini belirtti. Bunun sonucunda tükürüğünde boğulma riskiyle karşı karşıya kaldı ve başını bile kaldıramaz hale geldi.

Hallock, yaşadığı deneyimi paylaşarak, "Botoks boynumdaki kaslara yayıldı ve birçok soruna yol açtı. Göz kapaklarım sarkıyor, çok fazla baskıya, bulanık görmeye ve baş dönmesine neden oluyor. Boynumdaki kaslar felç olduğu için başımı kaldıramıyorum. Başımı dik tutabilmek için boyunluk takmam gerekiyor. Onsuz da sallanıyorum. En kötüsü de birkaç gün boyunca yudum yudum içtiğim sularda ve hatta kendi tükürüğümde boğuldum. Ciddi yutma güçlüğü çektim" dedi. Doktorlar, Alicia'nın daha önceki migren tedavilerinde sorun yaratmayan botoksun neden yayıldığından veya neden aniden bu kadar kötü tepki verdiğinden emin olamadıklarını söyledi.

Taburcu Edildi

18 gün hastanede tedavi gören ve kısmi felç geçiren kadın taburcu edildi. Ancak, tedavisi evde devam ediyor.

Kaynak: İHA