Bugünün açılışında BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 42,63 puan ve yüzde 0,42 artışla 10.098,61 puana yükseldi. Bankacılık endeksi yüzde 1,99, holding endeksi ise yüzde 0,14 değer kazandı. En fazla artışı gösteren sektör endeksi bankacılık olurken, en büyük kaybı yüzde 1,67 ile inşaat sektörü yaşadı.

ABD Enflasyon Verileri ve Fed Başkanı Powell'ın Açıklamaları Piyasalarda Oynaklığı Artırıyor

ABD ekonomisinde bugünden itibaren açıklanacak enflasyon verilerinin piyasalarda oynaklığı artırması beklenirken, yatırımcılar bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalara odaklandılar.

Mehmet Şimşek ve Cevdet Yılmaz Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketini Açıkladı

Dün, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik" paketini duyurdular. Şimşek, yaptığı konuşmada, hayat pahalılığını azaltmanın öncelikleri arasında olduğunu ve bunun için enflasyonun düşük tek hanelere indirilmesinin gerekliliğini vurguladı. Cevdet Yılmaz ise, paketin kamu harcamalarını azaltırken, yurt içi tasarrufları artırarak cari dengedeki olumlu seyrin destekleneceğini belirtti.

Halk plajında şemsiye ve şezlong ücretsiz! 10 yıllık anlaşma imzalandı Halk plajında şemsiye ve şezlong ücretsiz! 10 yıllık anlaşma imzalandı

Teknik Analistler BIST 100 Endeksinin Seviyelerini Değerlendiriyor

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, ancak Almanya ve Avro Bölgesi'nde ZEW ekonomik güven endeksi ile ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarının takip edileceğini ifade ettiler. Teknik açıdan BIST 100 endeksinin 10.200 ve 10.300 seviyelerinin direnç, 10.000 ve 9.900 puanın ise destek konumunda olduğunu belirttiler.

Kaynak: AA