Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda çanta paniği! Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda çanta paniği!

Bolu'nun Mudurnu ilçesi Çağşak köyünde, köpek kavgası nedeniyle tartıştığı kişiyi tabancayla vurarak yaralayan ve kangal cinsi köpeğini de öldüren Bilal Över, yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.

15 Ekim 2021 tarihinde Mudurnu ilçesi Çağşak köyünde meydana gelen olayda, aralarında husumet bulunan Kamil Akçay ve Bilal Över, küçükbaş hayvanlarını otlatmaya çıkardılar. Sürülerin birbirine yaklaşması sonucu Akçay'ın köpeği ile Över'in çoban köpekleri kavga etti. Bu kavga, iki kişi arasında da tartışmaya yol açtı. Tartışmanın ardından Bilal Över, köy muhtarı olan babası Mustafa Över'e ait tabancayla Kamil Akçay'ı ve kangal cinsi köpeğini vurdu. Köpek olay yerinde hayatını kaybederken, karnından yaralanan Kamil Akçay hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Mahkeme Karar Verdi

Olayın ardından jandarma ekipleri tarafından yakalanan Bilal Över, adliyeye sevk edilerek tutuklandı. Bilal Över hakkında "Bir ev hayvanını veya evcil hayvanı kasten öldürme" ve "Silahla kasten yaralama" suçlarından dava açıldı. Bolu'da cezaevinde 6 ay tutuklu kalan Över, daha sonra tahliye edilerek tutuksuz yargılandı.

Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında, Bilal Över ile Mustafa Över suçlamaları reddederek beraat talebinde bulundu. Ancak mahkeme, 3 yıl süren davanın sonunda Bilal Över'i "Silahla kasten yaralama" suçundan 6 yıl hapis cezasına, "Bir ev hayvanını veya evcil hayvanı kasten öldürme" suçundan ise 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca Över'e adli kontrol şartı ve yurt dışı çıkış yasağı konuldu.

Kaynak: İHA