Birleşmiş Milletler (BM) Sözcüsü Stephane Dujarric, Yemen'deki İran destekli Husilerin, 11 BM çalışanını ve bir grup yardım görevlisini alıkoyduğunu bildirdi.

Yemen'deki İran destekli Husiler, bölgedeki şiddet eylemlerine devam ediyor. BM Sözcüsü Dujarric, bugün yaptığı açıklamada, Husilerin aralarında 11 BM çalışanının da bulunduğu bir grup yardım görevlisini kaçırdığını söyledi. Dujarric, "Hepsinin mümkün olan en kısa zamanda güvenli ve şartsız bir şekilde serbest bırakılmasını sağlamak için mevcut tüm yolları takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İsrail'in Refah'taki Saldırısında 8 Kişi Hayatını Kaybetti İsrail'in Refah'taki Saldırısında 8 Kişi Hayatını Kaybetti

Yemen'de 18 Yardım Personeli Kaçırıldı

Yemen Mayyun İnsan Hakları Örgütü, ülkenin dört bölgesinde en az 18 Yemenli yardım personelinin kaçırıldığını açıkladı. Bu olayların, başkent Sana, Hodeida, Amran ve Saada şehirlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

İzleme Örgütü: Nerede Oldukları Bilinmiyor

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Husilerin, çalışanları görev yaptıkları işlere göre alıkoyduğunu ve birçoğunun nerede olduğunun bilinmediğini açıkladı. İzleme Örgütü'nün raporunda, kaçırılanlar arasında Yemen'de görevli bir kadının kocası ile 9 aylık ve 3 yaşındaki çocuklarının da bulunduğu kaydedildi.

Kaynak: İHA