Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında 'mükemmeliyet ödülü' alan bölge, her mevsimde farklı güzellikler sunuyor. Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte, Nemrut Krater Gölü ilk ziyaretçilerini ağırlamaya başladı ve doğal güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Bitlis Nemrut Dağı ve Krater Gölü turizm sezonunu açtı

Sıcak ve soğuk gölleri, buz mağarası, buhar bacası, kuş türleri, boz ayıları ve biyoçeşitliliğiyle dikkat çeken Nemrut Kalderası, yılın her döneminde doğa severler, fotoğraf tutkunları ve kampçılar için bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Kış sezonunun sona ermesiyle birlikte, geçtiğimiz günlerde yolu açılan Nemrut Krater Gölü'ne olan ziyaretler artarak devam ediyor.

Bitlis Nemrut Dağı ve Krater Gölü turizm sezonunu açtı

Tokat'ın ilçesindeki Zinav Gölü doğa tutkunlarını kendine hayran bırakıyor Tokat'ın ilçesindeki Zinav Gölü doğa tutkunlarını kendine hayran bırakıyor

Van ve Ahlat gibi çeşitli ziyaretler gerçekleştiren turistler, bu bölgenin tarihi ve kültürel zenginliğini keşfetmekten büyük memnuniyet duyuyor. İngilizce öğretmeni Rahmi Günindi, Türkiye'nin tarihi ve kültürel zenginlik açısından önemli bir yer olduğunu belirtirken, İsviçreli turist Jımmy Buelir ise Nemrut Krater Gölü'nü ve doğasını çok sevdiğini ifade etti.

Kaynak: İHA