Alman imalat sanayisinde birikmiş siparişler 5 aydır daralıyor Alman imalat sanayisinde birikmiş siparişler 5 aydır daralıyor

ABD merkezli Fisker adlı elektrikli araç üreticisi, iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Şirketin açıklamasına göre, bir süredir başka bir üreticinin markayı satın alması için görüşmeler yapıldığı belirtildi.

İflas Başvurusu

Fisker'in iflas başvurusu, 17 Haziran tarihinde Delaware'de ABD İflas Kanunu'nun 11. Bölümü kapsamında yapıldı. Şirket yetkilileri, varlıkların satışı konusunda mali paydaşlarla görüşmelerde bulunduklarını açıkladı.

Fisker'in Durumu

Şirketin açıklamasında, Fisker'in kuruluşundan bu yana önemli ilerlemeler kaydettiği vurgulandı. Ancak elektrikli araç endüstrisindeki genel ekonomik zorluklar ve piyasa koşulları nedeniyle verimliliklerini sürdürme konusunda zorluklar yaşadıkları ifade edildi.

Sektördeki Genel Durum

Son dönemde elektrikli araç piyasasında yaşanan zorluklar, birçok üreticinin operasyonel sıkıntılarla karşı karşıya kalmasına neden oldu. Fisker'in yanı sıra Lordstown Motors, Proterra, Electric Last Mile Solutions ve Arrival gibi önemli markalar da benzer nedenlerle iflas başvurusunda bulunmuştu.

Kaynak: Haber Merkezi