İngiltere'nin Doğu Yorkshire bölgesinde bir barın otoparkında park halindeki minibüs içinde 500 kilogramlık kokain bulundu. Değeri 40 milyon sterlin olduğu tahmin edilen maddenin tedariğiyle ilgili olarak Ulusal Suç Ajansı dört kişinin tutuklandığını duyurdu.

Polis, yakalanan kokainin Hull kıyısı açıklarındaki daha büyük bir gemiden şişme bot aracılığıyla karaya taşındığını ve daha sonra minibüsle barın otoparkına getirildiğini düşünüyor. Soruşturma sürecinde, üç İskoçyalı ve bir Kolombiyalı olmak üzere toplam dört kişi gözaltına alındı.

Polis Yetkilisinden Açıklama

Soruşturma memuru Alan French, olayın uyuşturucu kaçakçıları için büyük bir darbe olduğunu belirtti. "Bu miktardaki kokainin Birleşik Krallık'a kaçırılması, organize suç gruplarının niyetlerini açıkça gösteriyor," dedi. French, bu tür uyuşturucuların Birleşik Krallık'taki topluluklara dağıtılmasının, suç ve sömürüyü körükleyeceğini ekledi. Yetkili, "Kolluk kuvvetleri ortaklarımızla birlikte çalışarak suç faaliyetlerini önlemek ve Birleşik Krallık'ın sınır güvenliğini korumak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Havalimanında Kriz! 60 Uçuşu İptal Oldu Havalimanında Kriz! 60 Uçuşu İptal Oldu

Soruşturma Devam Ediyor

Tutuklamaların ardından, Ulusal Suç Ajansı soruşturmayı genişletmeye devam ediyor. Yetkililer, operasyonun arkasındaki diğer suçluları tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor. 

Kaynak: Haber Merkezi