Bilecik'te gerçekleşen Amatör Lig maçı sonrası yaşanan olaylarda 10'u biber gazından, 1'i polis 14 kişi yaralandı. Bu olaylar sırasında Söğütspor taraftarının 14 yaşındaki bir çocuğun ölesiye dövülme anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Bilecik’teki Amatör Lig maçında şiddet olayları: 14 yaşındaki taraftar hastanelik oldu

Bilecik 1. Amatör Lig Play-Off Ligi'nde mücadele eden Söğütspor ile 1308 Osmaneli Belediyespor takımları, Söğüt İlçe Stadı'nda karşı karşıya geldi. Ancak maç öncesi yaşananlar gündemdeki yerini korudu. Özellikle Söğütspor taraftarlarının sahaya su ve meşrubat şişelerini atması sonrası 1308 Osmaneli Belediyespor'un sahadan çekilme kararı alması dikkat çekti. Güvenlik zafiyeti, olayların büyümesine neden oldu.

Otobüslerin Camları Kırıldı

Maç sonrası 1308 Osmaneli Belediyesporlu futbolcular ve taraftarlarını taşıyan otobüsler, Ertuğrulgazi Türbesi önünde Söğütspor taraftarları tarafından saldırıya uğradı. Otobüslerin camları kırıldı, taraftarlar emniyet güçleri tarafından kontrol altına alınmaya çalışıldı. Bu süreçte 10'u biber gazından etkilenen 1'i polis, 14 kişi yaralandı.

Güvenlik Kamerası Görüntüleri Ortaya Çıktı

Yaşanan olaylarda 14 yaşındaki Hüseyin Taha Akan'ın dövüldüğü anlar, bir kafeteryanın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, kaçan Akan'ın Ertuğrul Gazi Türbesi'nde sığınması ve ardından kafeteryada dövülmesi görülüyor.

Bilecik’teki Amatör Lig maçında şiddet olayları: 14 yaşındaki taraftar hastanelik oldu

Bournemouth Enes Ünal ile 4 Yıllık Sözleşme İmzaladı Bournemouth Enes Ünal ile 4 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Aile İsyan Etti: 'Suçlular Cezalandırılsın'

Olaylar sonrası Akan'ın babası Fahri Akan, yaşananları İHA'ya anlattı. Çocuğunun darp edilmesine tepki gösteren baba, 'Perşembe günü oynanan Söğüt - Osmaneli maç sonunda çıkan olaylarda Osmaneli taraftarı türbede benim 14 yaşındaki çocuğumu, taş atanlarla hiçbir alakası olmadığı halde kovalayarak kafede sıkıştırıyorlar. Burada 20-25 kişilik Osmaneli teknik direktörü, futbolcular ve taraftarları ve bunlar kamera kayıtlarıyla bellidir çocuğumu öldürülesiye dövüyorlar. Çocuğumun dudaklarını patlatıyorlar, dişlerini döküyorlar, dişlerini kırıyorlar, gözü mor, kafasında şişlikler var. Vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar var, çocuğumu öldüresiye dövüyorlar ve bayıltıp bırakıyorlar. Çocuğumun çok şükür şu an sağlık durumu iyi, yalnız psikolojisi bozuk. Çocuk evden dışarı çıkmak istemiyor. Biz de olaylardan hoşnut değiliz, bizim tek isteğimiz suçlular cezalarını çeksin. Mülki amirlerimizden, emniyet amirlerimizden özellikle Bilecik Emniyet Müdürü ve Valimizden bu olayla ilgilenmesini istiyorum. Çocuğuma bu saldırıyı yapanların cezasız kalmamasını istiyorum' dedi.

Kaynak: İHA