ABD Başkanı Joe Biden ve eski Başkan Donald Trump, Kasım ayındaki seçim öncesi gerçekleşecek canlı yayında ilk kez karşı karşıya gelecekler. İlk canlı yayın tartışması için tarih 27 Haziran olarak belirlendi. Bu tartışma öncesinde kamuoyu heyecanla bekliyor.

Silahlı saldırıya uğrayan başbakanın sağlık durumu açıklandı Silahlı saldırıya uğrayan başbakanın sağlık durumu açıklandı

İkinci Canlı Yayın 10 Eylül'de Gerçekleşecek

Başkanlık seçimleri yaklaşırken, Biden ve Trump arasındaki ikinci canlı yayın tartışması ise 10 Eylül'de gerçekleşecek. Bu tarih, seçim öncesi son önemli karşılaşma olarak değerlendiriliyor.

Biden ve Trump'un Açıklamaları

ABD Başkanı Biden, CNN'den aldığı daveti kabul ederek, 27 Haziran'da Trump'la canlı yayında karşı karşıya geleceğini duyurdu. Biden, herhangi bir zaman ve yerde tartışmaya hazır olduğunu belirterek, 2020'deki canlı yayın tartışmalarını kazandığını vurguladı.

Öte yandan Trump da, Truth Social adlı sosyal medya platformunda yaptığı açıklamada, Biden ile haziran ve eylül ayında iki kez canlı yayında karşı karşıya gelmeyi kabul ettiğini duyurdu. Trump, tartışmaların kalabalıklardan uzak geniş bir alanda yapılmasını ve heyecan dolu bir atmosfer oluşturulmasını önerdi.

"Gürültü Çıkarmaya Hazırım"

Trump, "Heyecan olsun diye ikiden fazla tartışma öneriyorum ve bunları, Biden kalabalıklardan korksa da geniş bir alanda yapalım. Sadece zamanını söyle, orada olacağım. Gürültü çıkarmaya hazır olalım" dedi.

Kaynak: AA