Beyoğlu'nda 2010 yılında bir apartman boşluğunda bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun cinayet davasında, beraat kararı bozulan sanık Can Paksoy'un mahkemeye zorla getirilmesine karar verildi. İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Erköseoğlu'nun babası müşteki Ergün Erköseoğlu katılırken, sanık Can Paksoy duruşmaya gelmedi.

Antalya Otogarı'ndan Şırnak'a giden otobüs şoförü alkollü yakalandı Antalya Otogarı'ndan Şırnak'a giden otobüs şoförü alkollü yakalandı

Bozma ilamının okunmasının ardından müşteki avukatı, savcının ve sanığın hazır olmadığı duruşmada bozmaya ilişkin detaylı beyanda bulunacaklarını belirterek kısa bir gün talep etti. Sanık avukatı da aynı talepte bulundu. Mahkeme, Can Paksoy'un zorla getirilmesine ve bozma ilamına karşı beyanlarını hazırlamaları için taraflara süre verilmesine karar verdi ve duruşmayı erteledi.

Olayın Geçmişi

Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun 2010'daki ölümüne ilişkin dava, bir süre önce Can Paksoy'un beraat kararı bozulunca yeniden gündeme gelmişti. İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Can Paksoy ve Mahmut Emre Paksoy'u 'kasten öldürme' suçundan yargılamış, ancak delil yetersizliği nedeniyle her iki sanığa da beraat kararı vermişti. Yargıtay'ın bozma kararı sonrasında ise Can Paksoy'un beraati, suçun işlendiğinin sabit olduğu ve hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle bozulmuştu. Mahkeme, Can Paksoy hakkında zorla getirme kararı vererek süreci ilerletme kararı almış oldu.

Kaynak: İHA