İstanbul Medicana Ataşehir Hastanesi, Türk Nöroşirürji Derneği Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Grubu iş birliğiyle, omurga deformiteleri ve canlı cerrahi sunumu düzenledi.

Toplantıya, Medicana Ataşehir bünyesindeki doktorların yanı sıra Mersin, Adana, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Konya gibi farklı illerden gelen birçok hekim katıldı. Toplamda 142 kişinin iştirak ettiği etkinlik, omurga sağlığına odaklanan kapsamlı bir programı içeriyordu.

Açılış konuşmasını Medicana Ataşehir Hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya yaptı

Toplantının açılış konuşmasını Medicana Ataşehir Hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya yaptı. Kaya, Medicana'nın bilimsel çalışmalara verdiği önemi vurgulayarak, katılımcılara başarılı bir toplantı geçirmeleri temennisinde bulundu. Uzman doktorlar tarafından omurga hastalıklarının nedenleri, çeşitleri ve tedavi yöntemleri hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Ayrıca, sunum sırasında bir canlı ameliyat da katılımcılara uzaktan bağlantı ile aktarıldı.

Canlı ameliyat gibi etkinliklerin nadir olduğunu belirtti

Medicana Ataşehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Sedat Dalbayrak, toplantının önemini vurgulayarak, canlı ameliyat gibi etkinliklerin nadir olduğunu belirtti. Hastane yönetiminin desteğinin önemine değinen Dalbayrak, konuşmacıların tamamının konularında uzman kişiler olduğunu ifade etti. Toplantıya katılan hekimlerin çeşitli illerden gelmesinin de katılımın zenginliğini artırdığını dile getirdi.

Vazelin Nedir? Vazelinin Faydaları Nelerdir Ne İşe Yarar? Vazelin Nedir? Vazelinin Faydaları Nelerdir Ne İşe Yarar?

Tecrübelerin genç kuşaklarla paylaşılması gelecekteki uygulamalara olumlu etki olacak

Denizli Pamukkale Üniversitesi Kürsü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Erdal Coşkun, deformitelerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebileceğini belirterek, bu tür toplantıların önemine vurgu yaptı. Coşkun, tıp alanında sürekli olarak gelişen teknoloji ve tedavi yöntemlerinin paylaşılmasının önemine işaret etti. Ayrıca, tecrübelerin genç kuşaklarla paylaşılmasının gelecekteki uygulamalara olumlu etki edeceğini vurguladı.

Kaynak: İHA