Eurocup yarı finalinde Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, Fransız rakibi JL Bourg'u 81-72 mağlup ederek seriyi üçüncü maça taşıdı. Maç, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynandı ve Alman hakemler Robert Lottermoser, Robert Vyklicky ve Tomasz Trawicki yönetiminde gerçekleşti.

Beşiktaş Basketbol Takımı Fransız rakibi JL Bourg'u yendi

Beşiktaş, ilk periyodu 19-18 önde tamamladı ancak devreye JL Bourg'un 36-32 üstünlüğüyle girildi. Ancak üçüncü periyotta Beşiktaş, skoru lehine çevirerek 59-53'lük bir avantaj elde etti ve bu avantajı son periyotta da koruyarak galibiyete ulaştı.

Olympiakos Teknik Direktör Jose Luis Mendilibar ile sözleşme yeniledi Olympiakos Teknik Direktör Jose Luis Mendilibar ile sözleşme yeniledi

Beşiktaş Basketbol Takımı Fransız rakibi JL Bourg'u yendi

Beşiktaş'ın galibiyetinde önemli roller üstlenen oyuncular arasında Jonas Mathews, Matt Mitchell ve Angel Delgado dikkat çekti. Maçın en skorer ismi 17 sayıyla Jonas Mathews oldu. Beşiktaş'ın başantrenörü Dusan Alimpijevic, takımını bu kritik maçta başarıyla yönlendirdi.

Beşiktaş Basketbol Takımı Fransız rakibi JL Bourg'u yendi

JL Bourg cephesinde ise Isiaha Tyrin Mike'in 19 sayılık performansı öne çıktı. Ancak Fransız ekibi, Beşiktaş'ın karşısında galibiyete ulaşamadı.

Kaynak: İHA