Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ailesinin avukatları, TBMM'de Berkin Elvan'ı hedef alan AKP Ankara Milletvekili Osman Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. 

Gökçek'in, 'Berkin Elvan'ın cebine patlayıcı maddeleri koyup o çocukları sokaklara salanlar teröristin en önde gidenleridir, bunu çok iyi bilin' şeklindeki sözlerine tepki gösteren avukatlar, adaletin sağlanması için adımlarını atmaya hazırlanıyor.

Berkin Elvan'ın ailesi adına yapılan açıklamada, Gökçek'in sözlerinin kabul edilemez olduğu vurgulanarak, 'Artık yeter, Berkin'i de Elvan ailesini de rahat bırakın' denildi. Açıklamada, Elvan ailesinin adalet arayışının devam edeceği belirtildi.

İstanbul'da tatil göçü başladı: Trafik kilitlendi İstanbul'da tatil göçü başladı: Trafik kilitlendi

Berkin Elvan'ın ailesinin avukatları, yaşanan acı olayı hatırlatarak, Berkin'in 14 yaşında katil polis tarafından vurulduğunu ve 279 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybettiğini dile getirdi. Avukatlar, Berkin'in adının unutulmadığını ve katillerinden hesap sorulması için mücadelenin sürdürüleceğini vurguladı.

Açıklamada, Berkin'in ölümünden sorumlu olanların yargılanması gerektiği vurgulanarak, adaletin sağlanması için ellerinden geleni yapacakları ifade edildi. Berkin'in ailesi, her yıl yapılan anma etkinliklerinden sonra binlerce tehdit ve hakarete maruz kaldıklarını belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

TBMM'de Tartışmalı Sözler

TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan tartışmada, DEM Parti Antalya Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç ile AKP'li Milletvekili Osman Gökçek arasında gerilim yaşandı. Gökçek'in, Berkin Elvan'ı hedef alan sözleri tartışmalara neden oldu.

Oluç'un konuşmasını kesen Gökçek, 'Gezi terör eylemidir' ifadesini kullanarak tartışmayı alevlendirdi. Konuşmalarda Berkin Elvan'a yapılan iftiraların kabul edilemez olduğu belirtildi ve adaletin sağlanması için mücadele edileceği vurgulandı.

TBMM Karıştı! Ali Mahir Başarır'dan Osman Gökçek'e "Senin boğazından bir dilim helal ekmek geçti mi?" TBMM Karıştı! Ali Mahir Başarır'dan Osman Gökçek'e "Senin boğazından bir dilim helal ekmek geçti mi?"

Kaynak: ANKA