Bartın Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 2024 Yılı Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Bu anlaşma çerçevesinde, belediye işçilerine yüzde 60 oranında zam yapıldı.

Toplu İş Görüşmeleri Anlaşmayla Sonuçlandı

Bartın Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında gerçekleştirilen 2024 Yılı Toplu İş Görüşmeleri, anlaşma ile sonuçlandı. Toplu iş görüşmelerinde, işçilerin ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde iyileştirme kararı alındı.

Ünlü banka nakit para ihtiyacına destek veriyor! 70 bin TL'ye kadar şartsız koşulsuz! Ünlü banka nakit para ihtiyacına destek veriyor! 70 bin TL'ye kadar şartsız koşulsuz!

İşçi Maaşlarına Zam

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesine göre, belediye çalışanlarının en düşük maaşı 26 bin 3 TL olarak belirlendi. Sosyal hak ve ikramiyeler dahil olmak üzere, aylık maaş ortalama 29 milyon 119 bin 92 TL’ye çıkarıldı. Bu maaş zammı, Belediye işçileri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Belediye Başkanı’nın Açıklamaları

Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, imza töreni sonrası yaptığı değerlendirmede, personellerin haklarının korunması ve hak ettikleri imkanlara sahip olmaları konusunda oldukça hassas davrandıklarını belirtti. Başkan Fırıncıoğlu, “Bütçemizin doğrultusunda çalışanlarımıza en iyi ücreti vermek için gayret sarf ettik. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: İHA