Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Altı Nokta Körler Derneği'nin Antalya Şubesi’nde komşu daireden gelen su sızıntısı mağdur etti. Hem banyo kullanılamaz hale geldi hem de belediyeye yapılan şikayet sonuçsuz kaldı. 

16 Mayıs 2024 tarihinde Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Ahmet Oktay, ofislerindeki banyoya adım attığında, ayaklarına kopmuş sıva parçalarının değdiğini fark etti.

Son Dakika! Bakan Açıkladı Havalimanında Bunu Yaptırmayan Uçağa Alınmayacak! Son Dakika! Bakan Açıkladı Havalimanında Bunu Yaptırmayan Uçağa Alınmayacak!

Sıva Çökmesi

Lavabo Tamamen Sularla Kaplıydı

Banyonun tavanında sıva çökmesi yaşandığı kaydedildi. Ahmet Oktay, sıva çökmesinden dolayı zeminin tamamen sularla kaplandığını ifade etti. Başkan Oktay, olay yaşanmadan önce üst kattaki mesken sahibini de uyardığını dile getirdi. Oktay, olaydan hemen sonra Muratpaşa Belediyesi Turunç Masa ekiplerine bir şikayette bulundu.

Sıva Çökmesi 2

Turunç Masa Ekibinden Gelen Yanıt Şok Etti

Turunç Masa ekibinden gelen yanıt Başkan Oktay'ı şaşırttı. Verilen yanıtta, belediyenin sorumluluğunun olmadığı ve dava açılabileceği ifade edildi. Muratpaşa Belediyesi'nin Turunç Masa ekibinin verdiği yanıtı şöyleydi: Sayın Ahmet Oktay, 1392540 sayılı Turunç Masa başvurunuz incelenmiş ve katlar arası su sızıntısı konusuna değinilmiştir. Ancak, bu konuyla ilgili belediyenin görev ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Başkan Oktay'dan Belediyeye Yanıt

Daha sonra, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Ahmet Oktay, belediyeye yanıt verdi. Başkan Oktay, "91140 nolu başvuru ile 91113 numaralı başvurumuzda sıva çökmesi ve bina statiği ile ilgili kısmından sorumluğundan kaçmaktadır belediyeniz. Belediyenizin görev ve sorumlulukları dahilindeki kısımdan kaçınılmaktadır cevabınızda. Binaya gelebilecek bu durumdan ötürü sorumluluk reddi olarak kabul edilmektedir” yanıtını verdi.

 Ahmet Oktay Başkan

Akdeniz Gerçek Gazetesine Konuştu

Başkan Oktay, Akdeniz Gerçek Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, mağdur olduklarını dile getirdi. Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Ahmet Oktay, “Belediyenin ve diğer sivil toplum kuruluşlarının bu duruma sahip çıkmasını istiyorum. Üst taraftaki maliki bulunan kişinin bu zararı karşılamasını talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAMER DURDU