Sivas’ın Şarkışla ilçesinde bulunan belediye, kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 120 zam yapma kararı aldı. Bu karar, belediye başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı Hizmeti Sendikası Şube Başkanı Nihat Şimşek arasında imzalanan bir zam sözleşmesi ile resmiyet kazandı.

Kripto paralara sıkı denetim yakında başlıyor Kripto paralara sıkı denetim yakında başlıyor

Zam Sözleşmesi İmzalandı

Başkan Oğuz, “Bu sözleşme 88 işçimizi kapsıyor. 10 yıllık belediye başkanlığım sürecinde çalışanlarımızı nasıl koruduysak bu sözleşmemizde de aynı şekilde koruduk. Bugüne kadar çalışanlarımız alacaklarını günü gününe tahsil etti. İnşallah bundan sonra da günü gününe bizden tahsil edecekler.” dedi.

Zamın Etkileri

Başkan Oğuz, yapılan zammın her iki tarafı da mutlu ettiğini belirtti ve ekledi: “Yapılan sözleşme neticesinde 15 bin 500 lira olan 2 çocuklu bir ailenin reisinin alacağı ücret, yüzde 120 artışla 33 bin liraya geliyor. Bu rakam, 6 aylık süreyi kapsamakta, ikinci altı ayda ve 2025’te memurlara uygulanacak zam ne kadar ise bu, işçilerimizin aylık maaşına da yansıtılacak.”

Zamın Hedefi

“Buradaki hedefimiz enflasyona çalışanımızı ezdirmemek. Çalışanı mutlu ederek onları motive etmek. Çünkü arkadaşlarımız aldıkları paranın her kuruşunu hak ediyorlar. Bugüne kadar hak ettikleri ücret ne ise hep onu vermeyi hedefledik. Sözleşmemiz herkese hayırlı olsun.” dedi Başkan Oğuz.

Türkiye Genelindeki Etkisi

Şube Başkanı Nihat Şimşek, yüzde 120’lik zammın Türkiye genelinde büyük yankı uyandıracağını ve örnek bir sözleşme olarak ön plana çıkacağını belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi