Zhang Huaiyuan, 33 yıl önce Çin’in Zhejiang Eyaletindeki bir hastanede doğum esnasında ebeveynlerinin elinden alındı. Haziran 1991’de, prematüre doğan Zhang’ın doğumunu gerçekleştiren doktor, anne ve babasına bebeğin doğumdan sağ çıkamadığını söyledi.

Ancak doktor, Zhang’ı uzak bir kasabada yaşayan ileri yaş bir akrabasına verdi. Anhui eyaletinde yoksulluk içinde yaşayan Zhang, engelli babasını geçindirmek için okulu bırakmak zorunda kaldı.

DNA Testinde Ortaya Çıktı

Babasının ölümünün ardından, ileri yaştaki annesinden gerçekleri öğrenen Zhang, biyolojik ailesini aramaya başladı. Bu yılın Mayıs ayında, yapılan DNA testlerinin ardından Zhang, kendisinin doğumda öldüğünü düşünen ve varlıklı tüccarlar olan ailesiyle yeniden bir araya geldi.

Hindistan'da Bir Adam Kendisine Saldıran Yılanı Isırarak Öldürdü Hindistan'da Bir Adam Kendisine Saldıran Yılanı Isırarak Öldürdü

Öz Babası Başlangıçta Bu Habere İnanamadı

Zhang’ın öz babası Li, başlangıçta bu habere inanamadığını ifade etti. Li, “Erken doğmuştu. Bize doğumda çocuğu kaybettiğimiz söylendi ve onu hiç görmedik. Çocuğun bunca yıldır nasıl yaşadığını, yoksulluk içinde iyi beslenip beslenemediğini, zorbalığa maruz kalıp kalmadığını bilmemek çok zor. Eğitim hakkı elinden alınmış, küçük yaşta okulu bırakmak zorunda kalmış. Bizimle bambaşka bir hayatı olabilirdi. Evlenmiş, 9 yaşında bir oğlu var. Torunumuzla tanıştık. Zavallı çocuğum 30 yıldan fazla bir süre boyunca kendi doğum gününü bilmeden yaşadı. Bu yıldan itibaren ailemiz sonunda birlikte kutlayacak” dedi.

Kardeşiyle De İlk Kez Buluştu

Zhang, kardeşiyle de ilk kez bir araya geldi ve çiçeklerle karşılandı. Bu buluşma, Zhang ve ailesi için duygusal ve unutulmaz bir anı oldu.

Kaynak: İHA