Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Müzikonair iş birliği ile düzenlenen 6. BAU Radyo MüzikOnair ödülleri, coşkulu bir gece ile sahiplerini buldu.

Ödül Gecesi

Altıncı kez düzenlenen ödül gecesi, Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gerçekleşti. Zeynep Bozkaya ve Ceyhun Yılmaz’ın sunumuyla başlayan geceye birçok ünlü isim katıldı. Gecenin açılış konuşmalarını BAU Radyo Direktörü Dila Kalatafoğlu ve Müzik On Air CEO’su Özcan Beylan yaptı.

Derya Uluğ Fenerbahçe Taraftarına Galatasaray İçin Küfrettirdiği İddiasını Yanıt Verdi Derya Uluğ Fenerbahçe Taraftarına Galatasaray İçin Küfrettirdiği İddiasını Yanıt Verdi

Ödüller Sahiplerini Buldu

Müzikonair internet sitesi ve BAU öğrencilerinin belirlediği, müzik, radyo ve TV dünyasındaki yılın en başarılı isimleri sahneye davet edildi. İlk ödül ‘En İyi Erkek Türk Pop Müziği Sanatçısı’ kategorisinde başarı gösteren Serdar Ortaç’a verildi. Ortaç, ödülünü BAU Global Başkanı Enver Yücel’den aldı.

TV Ödülleri

Gecede, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde Melis Sezen, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ olarak Burak Deniz seçildi. ‘En İyi TV Programı Yapımcısı’ kategorisinde Polat Yağcı başarı gösterirken, ‘En İyi TV Muhabiri’ kategorisinde Fulya Öztürk ödüle layık görüldü.

Müzikte Başarılı İsimler

‘En İyi Kadın Türk Pop Müziği Sanatçısı’ kategorisinde Derya Uluğ, ‘En İyi Erkek Türk Halk Müziği Sanatçısı’ dalında ise Ender Balkır’ın ödüle layık görüldüğü törende, ‘Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı’ Mert Demir, ‘En İyi Alternatif Müzik Grubu’ Madrigal, ‘En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı’ Emir Can İğrek oldu.

100. Yıl Özel Ödülü

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı anısına özel bir ödül verildi. 100. Yıl Özel Ödülü (Yılın Projesi), ‘Parla’ marşıyla Norm Ender’in oldu. Ender, ödülünü BAU Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu’nun elinden aldı.

Radyo Duayeni İzzet Öz

İzzet Öz’e, ‘Radyo Duayeni Onur Ödülü’ verildi. ‘En İyi Radyo Programı’ kategorisinde Power Türk’te yayınlanan ‘Popcorn’ ödül aldı. ‘En İyi Kadın Radyo Programcısı’ dalına Füsun Alkan, “En İyi DJ” kategorisinde ise Mert Aydın ödül alan isimler arasında yer aldı.

Anılan İsimler

Geçen yıl hayatını kaybeden, grup MFÖ’nün üyesi Özkan Uğur da unutulmadı. ‘Müzik Üretimine Değer Katanlar Özel Ödülü’ ise 2021’de hayatını kaybeden Hasan Saltık anısına eşi Nilüfer Saltık’a verildi. Gecede ‘Atilla Özdemiroğlu Özel Ödülü’ verildi.

Kaynak: Haber Merkezi