Batman'ın Petrolkent Mahallesi'nde gerçekleşen olayda, polisin "Dur" ihtarına uymayan bir otomobil sürücüsü, tarlaya kaçarak kaza yaparak durabildi.

Polis Kovalamacası: Tarlaya Kaçış ve Kaza

Batman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aldıkları bir ihbarı değerlendirerek, Petrolkent Mahallesi Bostan Caddesi'nde bir otomobili durdurmak istedi. Ancak polisin "dur" ihtarına uymayan otomobil sürücüsü, polis aracından kaçarak tarlaya girdi.

Samsun'da Çay Ocağına Silahlı Saldırı! Bir Kişi Hayatını Kaybetti Samsun'da Çay Ocağına Silahlı Saldırı! Bir Kişi Hayatını Kaybetti

A W196913 08

Şüphelilerin Gizlenme Çabası ve Operasyonun Sonucu

Girdikleri tarlada kaza yapan otomobildeki şüpheliler, buğday başakları arasına saklanmaya çalıştı. Ancak polis ekipleri, İHA Büro tarafından kullanılan dronlar sayesinde şüphelilerin yerini tespit etti. Polis, çevrelerini saran 4 şüpheliyi yakalayarak operasyonu sonlandırdı.

A W196913 06

Uyuşturucu Operasyonunda Ele Geçirilen Maddeler

Polis ekipleri, operasyon kapsamında yapılan aramalarda, otomobilde ve şüphelilerin ikametlerinde toplamda 19 bin adet uyuşturucu hap ekstasy ile 1 kilo 32 gram bonzai maddesi ele geçirdi. Yakalanan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

A W196913 02

Kaynak: İHA